ZŠ a MŠ Loučná

 
   

ZŠ a MŠ Loučná

 »
ZŠ Praktická »

Zprávy »

Zprávy

 

Učíme se v Muzeu

datum zveřejnění: 13.9.2017 zdroj: Základní škola praktická Loučná

 

Díky projektu "Učíme se v muzeu", který se konal dne 16.6. všichni žáci naší školy navštívili Vlastivědné muzeum v České Lípě.Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

 

Cílem projektu „Učíme se v Muzeum“ bylo neformálním, inovativním způsobem zaujmout a přivést žáky do muzea, kde byli seznámeni s tradičními řemesly.


Žáci 2. stupně se zúčastnili programu: Burza profesí a řemesel se zaměřením na tradiční řemesla libereckého regionu. Výukový program byl cíleně zaměřen pro žáky vzdělávané podle § 16 Školského zákona, jako příprava na výběr a volbu budoucího povolání.


Děti z přípravné třídy společně se žáky speciálních tříd a žáky 1. stupně ZŠ se zábavnou formou seznámili s muzejní expozicí tématicky zaměřenou na tradiční řemesla.


V rámci tématického okruhu Burza řemesel a profesí proběhl v prostorách muzea workshop, kde si děti a žáci vyzkoušeli staré tiskařské formy – tisk na textilii, psaní dopisů – styl písma.


Druhá zastávka proběhla v uzavřeném areálu koupaliště Nový Bor, kde děti čekalo občerstvení v podobě opékání vuřtů a doprovodný program za pomoci dobrovolných vojáků. 

 (66 kB)  (61 kB)  (67 kB)  (60 kB)  (65 kB)  (83 kB)
 
  zpět
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou