Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Výjezdy »

Výjezdy

 

V uterý večer hasiči zasahovali u nehody osobního auta a sanitky

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 17.1.2018 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Výjezd č. 6-7/2018

 

V úterý večer byly dvě jednotky hasičů vyslány Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje k dopravní nehodě osobního automobilu mezi Horním Sedlem a Černou louží, které na obtížně sjízdné silnici skončilo po smyku mimo komunikaci, cca 2,5 m pod úrovní komunikace. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani úniku provozních kapalin. Po provedeném průzkumu rozhodl velitel zásahu o vyproštění vozidla pomocí automobilového jeřábu, protože při použití lanového navijáku by mohlo dojít k dalšímu poškození.

Na základě rozhodnutí velitele zásahu povolalo operační středisko hasičů jednotku HZS SŽDC Liberec, které disponuje touto speciální technikou. Hasiči po příjezdu jeřábu museli ještě odstranit za pomocí motorové řetězové pily náletové dřeviny, které bránily bezpečnému vyproštění vozidla zpět na komunikaci. Po jeho vytažení zpět na silnici bylo auto předáno majitelce.

Při návratu hrádeckých hasičů zpět na základnu byla jednotka odeslána k další události. Tou bylo vyproštění převozového sanitního vozidla v Kančí rokli. Ta z důvodu obtížně sjízdné komunikace uvízla při otáčení na skrytém pařezu. Hasiči po příjezdu na místo provedli za pomocí lanové navijáku její vyproštění. V době zásahu nebyl ve vozidle žádný pacient. Obě události byly po třiadvacáté hodině ukončeny.Technika:

JSDHO Hrádek nad Nisou

  • CAS 20 MAN (1+3)
  • VEA T-HILUX (1+2)
  • záloha na stanici - 4 hasiči

HZS LK, stanice Jablonné v Podještědí
  • CAS 20 TATRA (1+3)

HZS SŽDC Liberec
  • AJ 20 TATRA 815

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou