Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Výjezdy »

Výjezdy

 

Na Horním Sedle uvízl malý autobus a další dvě vozidla

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 17.1.2018 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Výjezd č. 8/2018

 

Hodinu po středečním poledni byli hrádečtí hasiči a liberečtí profesionálové povoláni Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje k dopravní nehodě autobusu na silnici mezi Dolním a Horním Sedlem. Ten uvízl se třemi cestujícími na obtížně sjízdné silnici. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v místě nehody autobusu se nachází ještě dodávka a osobní auto, které také uvízly. Těm hasiči pomohli jako prvním i za pomocí kolem jedoucího traktoru. Zároveň si povolali posypový vůz, který po svém příjezdu zlepšil podmínky na místě zásahu.

Pro bezpečnější vyproštění autobusu povolal velitel zásahu automobilový jeřáb jednotky HZS SŽDC Liberec. Ten musel vyčkat na posypání silnice a poté provedl vyproštění autobusu zpět na komunikaci. Cestující, kteří nebyli zraněni, si zajistili náhradní odvoz. Po vyproštění autobusu požadoval velitel zásahu celkový posyp silnice mezi Hrádkem nad Nisou a Rynolticemi. Do té doby je silnice podle hasičů téměř nesjízdná. Zásah byl ukončen po páté hodině odpoledne.

Po dobu vyprošťování vozidel byla komunikace uzavřena střážníky Městské policie Hrádek nad Nisou a policisty hrádecké služebny.Technika:

JSDHO Hrádek nad Nisou
  • CAS 20 MAN (1+4)
  • VEA T-HILUX (1+2)
  • záloha na stanici - 2 hasiči

HZS LK, stanice Liberec
  • CAS 20 SCANIA (1+3)

HZS SŽDC Liberec
  • AJ 20 TATRA 815 (1+1)

MěP Hrádek nad Nisou
Policie ČR, OO Hrádek nad Nisou

Správce komunikace

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou