Hrádek nad Nisou

 
   

Hrádek nad Nisou

 »
ZŠ Lidická »

Projekty »

Projekty

 

A to je zajímavé... Subjektivní průvodce Euroregionem Nisa

Žáci ZŠ Lidická v Hrádku nad Nisou a Gymnázia 3 v Boleslawieci se zapojili do česko-polského projektu, který je realizován v období od 2. 1. 2017 do 3. 11. 2017.

 

Projekt je zaměřen na mládež ve věku 12 – 15 let (15 osob z Polska, 15 osob z České republiky). Jeho cílem je rozvoj mezikulturního vzdělávání, navazování kontaktů mezi dětmi a prohlubování jazykových dovedností během poznávání turisticky zajímavých míst v Euroregionu Nisa, vybraných samotnými dětmi.

Konečným výstupem je dětmi vytvořený průvodce (tištěný i internetový), prezentující nejzajímavější místa regionů v obou zemích.

Práce na projektu probíhala v několika fázích. České a polské děti samy vybraly pět nejzajímavějších míst z okolí Hrádku nad Nisou a Boleslawiece a zpracovaly o nich prezentace. Při společném setkání v Bráně Trojzemí v Hrádku nad Nisou se s nimi navzájem seznámily. V jarních měsících následovaly společné výlety. V Polsku žáci postupně navštívili Kliczków, Kolorowe Jeziorka, Wojanów, zámek Lomnica a Karpacz. V České republice navštívili Trojzemí, Grabštejn, Ještěd, Kryštofovo Údolí a Jablonné v Podještědí.

Po prázdninách se pracovní skupiny opět sešly v Boleslawieci, aby během třídenního setkání vytvořily internetovou a tištěnou verzi průvodce, ve kterém dvojjazyčně prezentují turisticky zajímavá místa. Z fotografií z navštívených míst bude vytvořen kalendář.

Prezentace a fotografie ze společných setkání budou publikovány na blogu: https://www.facebook.com/Top10EuroregionNysaTop10EuroregionNisa/

Projekt nr: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_012/0000596 pn. „A to ciekawe...Subiektywny przewodnik po Euroregionie Nysa“ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.


 

 (226 kB)  (67 kB)
 
  zpět
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou