Hrádek nad Nisou

 
   

Hrádek nad Nisou

 »
ZŠ Lidická »

Informace pro rodiče »

Zprávy

 

Matematicko-fyzikální soutěž NÁBOJ

datum zveřejnění: 27.11.2018 zdroj: ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou

 

Naše škola se v tomto školním roce poprvé zapojila do mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže NÁBOJ, která je určena pro žáky druhého stupně základních škol České republiky, Slovenska a Polska.

 

Pořadatelskou školou pro žáky Libereckého kraje byla pro letošní rok Doctrina – Podještědské gymnázium. Soutěž se konala 23. 11. 2018. Pravidla spočívají v tom, že čtyřčlenné týmy žáků se snaží během 120 minut vyřešit co nejvíce příkladů z matematiky a z fyziky. Úspěch závisí nejen na schopnostech členů, na jejich znalostech, logickém myšlení, důvtipu, představivosti, ale i na efektivní týmové spolupráci. Téměř okamžitě po ukončení soutěže je dostupné i mezinárodní srovnání všech zúčastněných týmů.

Dne 14. 11. 2018 proběhlo na naší škole „předkolo“ soutěže DIABOLKA, nejlepší týmy žáků z 8. a 9. tříd postoupily do NÁBOJE. Ukázalo se, že i v konkurenci ostatních škol Libereckého kraje si vedly dobře. Tým 9. A ve složení Josef Straka, Vít Šulc, Karolína Janoušková a Natálie Brigantová se umístil na pěkném 3. – 5. místě, tým 9. B ve složení Petr Boštický, Jakub Keller, Andrea Adamová a Klára Postlová se umístil na 9. místě. Týmy řešitelů z 8. tříd – Jakub Hečko, Vanesa Hartmanová, Rebeka Mišotová, Markéta Lupačová a Jakub Jirkal, Tomáš Doležal, Matěj Halala a Maxim Matouš se umístily na 11. a 12. místě.

 

 
  zpět
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou