Hrádek nad Nisou

 
   

Hrádek nad Nisou

 »
ZŠ Lidická »

O nás »

V čem se odlišujeme

 

Innovative Education Forum 2011

IEF je celosvětovou aktivitou společnosti Microsoft v rámci programu Microsoft Partneři ve vzdělávání. Projekt Schkola byl v roce 2011 vyhlášen nejlepším inovativním programem v České republice.

 

Innovative Education Forum 2011

Centrum vzdělanosti Libereckého kraje oslovilo v prosinci 2010 všechny školy Libereckého kraje s nabídkou spolupráce v případě zapojení do soutěže IEF 2011. Innovative Education Forum je celosvětovou aktivitou společnosti Microsoft v rámci programu Microsoft Partneři ve vzdělávání. Je to jedinečná událost, během níž se potkávají ti nejlepší, moderní a inovativní učitelé, aby prezentovali svoje nápady a nové postupy při práci s žáky a studenty. Každý rok se ve všech zemích, kde je program Microsoft Partneři ve vzdělávání provozován, konají samostatná fóra a jejich vítězové mají jedinečnou možnost sejít se na setkání regionálním – pro nás evropském – nebo dokonce celosvětovém. Cílem Innovative Education Fóra je předvést si navzájem inovativní projekty a nápady, které učitelé z celého světa využívají ve svých hodinách, a nabídnout tak dalším kolegům jejich využití v rámci motta „Znalosti jsou bezcenné, pokud je nesdílíte s ostatními“. Letošní IEF se celosvětově koná již poosmé. Na loňském světovém finále(Kapské město, listopad 2010) se sešlo přes 500 učitelů, ředitelů škol a zástupců ministerstev školství z 60 zemí. Ve finále soutěžilo 125 inovativních projektů, které byly vybrány z prací celkem 200 000 učitelů soutěžících v národních a regionálních kolech.

     Přihlásili jsme naši školu s projektem Š:schkola = aktivity svazku škol Schkola s cílem vytvořit přeshraniční síť spolupracujících škol v Euroregionu Nisa a postoupili jsme ze základního kola do finále, které se konalo 2. 2. 2011 v sídle společnosti Microsoft v Praze. Všech dvanáct škol ve finále představilo prezentaci svého projektu v PowerPointu v délce 10 – 15 minut a prostřednictvím plakátu a dalších tiskových materiálů ve svém stánku. Během prezentací nás postupně přecházel optimismus. Všechny projekty byly úžasné a obstát v konkurenci s nejlepšími středními školami z celé České republiky nám připadalo nemožné. O to větší bylo naše překvapení a po chvilce, když nám to všechno došlo, i nadšení, když na prvním místě byla vyhlášena ZŠ Lidická. Skvělý výsledek je dílem všech pracovníků ZŠ Lidická, ale zvláštní poděkování patří těm, kteří připravili a představili prezentaci projektu v Praze: Mgr. Renata Straková, Bc. Alena Šindelářová, Mgr. Radim Dudek a Mgr. Jaroslav Poláček.

     Dva nejlepší finalisté národního kola reprezentovali ČR na European Innovative Forum, které se uskutečnilo ve dnech 21. – 25. března v Moskvě. Naši školu zastupovali paní učitelky Renata Straková a Alena Šindelářová. Hlavním mottem naší prezentace v Moskvě byl nejnovější projekt svazku Schkola – Škola eko?logicky, který je zaměřen na vytvoření sítě vzdělávacích a školících center v ERN v oblasti životního prostředí. Každá škola svazku Schkola během realizace projektu zpracuje jedno téma: biotopy, alternativní zdroje energie, voda, třídění odpadů nebo naučné stezky, připraví vícejazyčné pracovní listy a prezentace a pozve žáky a učitele partnerských škol k vyzkoušení vzdělávacího modulu. Ekocentra budou mít možnost následně využívat další školy ERN.

Další podrobnosti o soutěži je možné získat na www.moderniucitel.cz a www.skoly.net

 

 (62 kB)
 (54 kB)
 (62 kB)
 (72 kB)
 (81 kB)
 (77 kB)
 (78 kB)
 
  zpět
            © 2000-2021 Město Hrádek nad Nisou