Hrádek nad Nisou

 
   

Hrádek nad Nisou

 »
ZŠ Lidická »

Informace ze školy »

Zprávy

 

Zápis k povinné školní docházce (do 1. ročníku)

datum zveřejnění: 23.3.2018 zdroj: ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou

 

pro školní rok 2018/2019. pořádá každá škola samostatně v jednotném termínu 6. 4. 2018 od 14:00 do 16:30 hodin. Pokud máte nemocné dítě (např. neštovice) nechte v klidu děti odpočívat doma a přijďte vyřídit zápis bez nich. Domluvíme se.

 

ZŠ Lidická - Co nabízíme? Na co se ptáte.

Bude na ZŠ Lidická třída s česko – německou výukou?

Můžeme Vás ujistit, že zcela určitě. Od první třídy se budou děti učit německy a od 3. třídy také anglicky. V této třídě se děti pravidelně setkávají se spolužáky z partnerské školy v Hartavě a celoroční spolupráce je završena vícedenními pobyty v přírodě. 


Nabízí ZŠ Lidická třídu bez česko – německé výuky?
Ano. Chceme opět otevřít třídu pro děti, pro které není vhodný česko – německý vzdělávací program - jedná se např. o děti s vadou výslovností, děti které mají problémy s komunikací v kolektivu či děti citlivé na změny prostředí. Do této třídy mohou být také zařazeny děti se specifickými vzdělávacími potřebami, které nebyly doporučeny do přípravné třídy.

Nabízíme program Metoda dobrého startu.
Všestranně rozvíjí u dětí motoriku, řeč, sluchové a zrakové vnímání, grafomotoriku a další. To vše hravou formou a bezplatně. 

Patříte k těm, kterým se s blížícím termínem zápisu dětí do 1. ročníku honí hlavou obavy, zda Vaše dítko zvládne požadavky školy v 1. třídě, protože například špatně mluví, u ničeho dlouho nevydrží, nemá rádo náhlé změny, bývá lítostivé a necítí se dobře ve velkém kolektivu dětí? Říkáte si, že by byl přeci jenom lepší pro Vaše dítě odklad školní docházky? Máme pro Vás řešení. Vyberte pro své dítě z nabídky dvou prvních tříd právě třídu 1. B, která přináší tyto možnosti:
- nízký počet žáků ve třídě, 
- individuální přístup zkušeného učitele 
- možnost volby volitelného předmětu dle zájmu a nadání Vašeho dítěte.


Kritéria pro přijetí žáků k základnímu vzdělávání

Situace:

Základní škola Lidická má kapacitu školy 375 žáků. Kapacita je ve školním roce 2017/2018 téměř naplněna. Školní docházku budou končit žáci dvou 9. tříd a proto může škola otevřít ve školním roce 2018/2019 dvě první třídy.  Žáci jedné první třídy budou vzdělávání podle ŠVP s výukou německého jazyka od první třídy.
 
 
Kritéria:
1.       Dítě s trvalým bydlištěm zákonného zástupce ve spádové oblasti školy.
2.       Dítě po dovršení šesti let věku.
3.       Kapacita školy.
 
 

 

 (165 kB)  (150 kB)  (209 kB)
 
  zpět
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou