Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Město - Archiv »

Dotazy, náměty a připomínky »

Vaše dotazy

 

Dotaz

Spojovačka na Kristýnu

Dobrý dne,

měl bych na Vás dotaz, zda by nebylo možné nějakým způsobem zabezpečit tzv. spojovačku na Kristýnu před průjezdem aut. Chodím tam téměř denně a skoro pokaždé tam potkám nějakého šílence, který se tudy řítí. Když se zde procházím se psem a s dítětem na odstrkovadle, tak není lehké oba zároveň ukočírovat, když se proti vám vyřítí auto. Nebylo by možné na jednu stranu dát nějaký záteras, aby se vozidlům nevyplatilo tudy projíždět.

Děkuji za odpověď Fanda

Kontakt: ... E-mail: Dotaz vložen: 28.8.2017 12:48

Odpovědi

 

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět.

V minulosti jsme zde zkoušeli nějaká dopravní opatření (zátarasy z kraje komunikace, pak jen uprostřed) a vše naráželo na legislativu, včetně požadavku na průjezdnost IZS, průjezdnost zemědělských strojů apod.

Z hlediska využití komunikace (různé formy pohybu pěší, kola, in-line, auta apod.) jsou i bezpečnostní zpomalovací prahy nevhodným řešením a tato komunikace je bohužel určená jako běžná komunikace pro pohyb veškeré dopravy s vybraným omezením, resp. doprava je omezena a výjimkami.

Vnímáme tento problém nedisciplinovanosti řidičů, jejich nerespektování dopravního značení a zvýšenému průjezdu aut, které si zkracují cestu a ohrožují zejména chodce na této komunikaci a snažíme se, aby příslušníci PČR a MP prováděli zvýšené kontroly. Dle našeho zjištění se to děje, ale není možné, aby byli příslušníci policejních složek pouze v této lokalitě.

Problematika je aktuálně předložena do dopravní komise a k posouzení dopravním odborníkům pro nalezení nějakého vhodného řešení, takže na ni pracujeme.

S pozdravem

Kontakt: Jiří Timulák, tajemník městského úřadu
Odpověď vložena: 1.9.2017 10:22

 


 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou