Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Město - Archiv »

Dotazy, náměty a připomínky »

Vaše dotazy

 

Dotaz

činnost MP

Dobrý den, dovoluji se zeptat, zda naše Městská policie dělá něco pro bezpečnost občanů tohoto města, nebo zda jsou uklizení v jejich domečku, aby na ně nepršelo ?? Omlouvám se za hrubý začátek dotazu či prosby, ale opravdu už lidem dochází trpělivost nad nečinností MP vůči účastníkům silničního provozu zde v Hrádku. To že jsou strážníci vidět při měření rychlosti je to jediné, protože prostě téměř každého dokáží nachytat. To že se po městě pohybuje veliké množství chodců a hlavně na komunikacích cyklistů a koloběžkářů je prostě nechává v klidu.

Vážený pane starosto, vy jako velitel MP by jste měl mít eminentní zájem, aby bylo ve městě bezpečno pro všechny občany a v tomto případě i pro řidiče. Bohužel řidiči v našem městě, (samozřejmě i v jiných) jsou vystaveni problému za který nemohou a ani jej nemohou ovlivnit a zcela bezprecedentně jsou vystaveni možným problémům, neboť srážka s neosvětleným cyklistou či koloběžkářem v tom lepším případě skončí nepříjemnostmi jak u policie tak hlavně v myslích řidičů a bohužel v tom horším třeba i zraněními nebo smrtí. O psychických problémech v důsledku takového prů.. ani nemluvím.

Vážený pane starosto dovoluji si Vás požádat o výzvu k činnosti stran práce naší MP „i když si myslím, že to je primárně práce pro policii ČR“ k řešení výše uvedeného problému. Bohužel přepokládám, jak bude vypadat odpověď, kde budu ujištěn, že naše MP se na tento problém podívá a bude se jej snažit řešit ale to s prominutím nestačí. Bylo by prosím možné zveřejnit statistiku, kolik kontrol provedli a hlavně kolik bylo uděleno pokut !! Opravdu na domluvy nikdo neslyší a pokud světlo na kolo stojí v řádu 100korun, nevidím důvod, proč by jej neměl mít na kole každý cyklista.

Velmi děkuji, že se i této záležitosti budete věnovat Milan Bulíř

Ps: řekněte prosím strážníkům, že na kole by měla být ta světla min dvě a to jak v předu tak i vzadu – bohužel když někdo jedním nesvítí tak to strážnící v klidu přehlídnou i když ono se to těžko z tepla kanclu ohlídá :-)

Kontakt: Milan Bulíř E-mail: Dotaz vložen: 29.11.2017 10:07

Odpovědi

 

Dobrý den,

z Vašeho textu nepřímo vyplývá, že mojí odpověď více méně znáte nebo jí předjímáte, proto velmi stručně. MP jsou prováděny veškeré kontroly a činnosti, které má MP v zákoně a o městské policii, mimo jiné kontrola a dohlížení na veřejný pořádek, měření rychlosti v obci, kontrola různých míst v našem městě (nádraží, prostor okolo Penny apod.) a také mimo jiné namátkově kontroly se zaměřením na cyklisty, kdy jsou kontrolovány především děti, které nejsou osvětlené. Tyto děti jsou důrazně upozorňovány na to, jak má být kolo vybavené a že musí mít za snížené viditelnosti světlo vepředu i vzadu.

Dále jsou ve vzdělávacích zařízeních (mateřské a základní školy) prováděny besedy na téma dopravní výchovy, kdy jsou děti upozorňovány na vybavení kol a také jim jsou rozdávány reflexní materiály.

Po Vašem upozornění se hlídky budou více zaměřovat na veškeré cyklisty, tedy i dospělé, kteří byli prozatím řešeny pouze napomenutími. Pokud vím, tak první pokuty už padly.

Každopádně za Vaše upozornění velmi děkují, městská policie byla v tomto směru z mé strany poučena.

S pozdravem

Kontakt: Josef Horinka, starosta města
Odpověď vložena: 19.12.2017 13:58

 


 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou