Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Zprávy »

Zprávy

 

Hasiči mají v rámci své odborné přípravy i zdravotní témata

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 5.11.2017 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

První listopadovou sobotu hasiči absolvovali témata z neodkladné zdravotnické péče, kterou pro nás odborně zajišťují lektoři ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

 

Témata byla vybrána z osnov odborné přípravy dané Generálním ředitelstvím HZS České republiky. Pro tuto přípravu byla vybrána pouze taková, která nebyla přednáčena na jaře. Podle hesla "opakování je matkou moudrosti" si hasiči zopakovali zásady používání AED (automatické externí defibrilátory), nebo používání krčních límců. Dále byly připomenuty vzniky různých akutních stavů a jejich řešení v rámci předlékařské péče. Hasiči si prakticky nacvičili i přípravu tzv. "fízáků" pro zajištění akutních stavů zraněných osob, nebo ovládání nosítek, která jsou naistalována v sanitních vozidlech záchranné služby.

Po jarní odborné přípravě týkající se kardiopulmonální resustitace, která byla součástí odborné přípravy při zavedení AED do provozu v rámci Libereckého kraje, hasiči splnili téměř všechny body dané osnovami pro zdravotní přípravu pro tento kalendářní rok.

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou