Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Zprávy »

Zprávy

 

Okrsková soutěž v Rynolticích byla součástí oslav 150 let místních hasičů

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 13.5.2018 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Druhou květnovou sobotu byla připravena dobrovolnými hasiči v Rynoticích soutěž okrsků Hrádek nad Nisou - Chrastava. Ta byla součástí oslav místních hasičů k výročí 150 let od jeho založení, které pokračovaly po ukončení soutěže.

 

Rynoltičtí hasiči oslavují v tomto roce 150 let svého trvání. Oslavy vyvrcholily druhou květnovou sobotu, a to uspořádáním hasičské soutěže okrsků Hrádek nad Nisou - Chrastava. Na její start se postavilo celkem dvanáct soutěžních týmů, z toho byly tři ženské. Ty také zahájily celou soutěž svými pokusy požárního útoku. Nakonec rozdílem jedné desetiny soutěž vyhrála děvčata z Hrádku nad Nisou, před chrastavskými ženami a družstvem z Dolního Sedla.

Muži nastupovali ke svým pokusům po ženských útocích. Zde opět dominovali hasiči z Nové Vsi, kteří tak obhájili loňské vitězství. Následovali je muži z Chrastavy a Dolního Sedla. Těsně pod "bednou" skončili hrádečtí hasiči. Za nimi se týmy srovnaly takto: Kryštofovo Údolí, Chotyně, Mníšek, Bílý Kostel nad Nisou a Rynoltic.
Po skončení soutěže se hasiči představili dvěmi ukázkami, a to vyprošťování osoby z havarovaného vozidla v podání dobrovolných hasičů z Jablonného v Podještědí, a likvidaci požáru osobního automobilu, kterou provedli hrádečtí hasiči.

Mezi významnými hosty, kteří oslavy postily svojí návštěvou, byli Hejtman Libereckého kraje, Martin Půta, ředitel HZS Libereckého kraje, plk. Ing. Luděk Prudil, a starostka Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka, paní Renata Šimíková.

Přejeme rynotickým hasičům ke svému významnému jubileu vše nej....

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou