Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Pozvánka na akce ve městě

autor: Vít Štrupl, ředitel Brány Trojzemí datum zveřejnění: 19.4.2017 zdroj: iHrádecko

 

20.4.- 8.5.2017

 

Už zítra 20. 4. v Hrádku otevřeme dvě výstavy: v 17 h se setkáme na radnici v prvním patře s panem Petrem Mayerem, fotografem, který zná Jizerské hory jako své boty. Tam také nejčastěji fotografuje. Jeho nová výstava je složena jen ze snímků z Jizerek a vřele doporučuji si ji nenechat ujít. Je to opravdu potěcha nejen oka. Na výstavě zároveň předáme ceny vybraným fotografům, kteří zaslali své snímky do soutěže Drobné památky v zimě, která byla pořádána v rámci česko-německého projektu Paměť v krajině Trojzemí.

V 17.30 budeme pokračovat v Chrámu Pokoje, kde zahájíme výstavu Hrádek nad Nisou očima dětí. Od podzimu děti z hrádeckých škol tvořily prostorové modely přírodních a kulturních zajímavostí z Hrádku a okolí. Jejich díla budou vystavena v Chrámu Pokoje až do neděle. Kdo nestihne vernisáž, má tedy možnost přijít a případně hlasem ohodnotit nejlepší práce ještě v sobotu a v neděli, vždy od 14 do 16 h. Zítřejší návštěva Chrámu Pokoje má bonus navíc, při vernisáži zahrají děti z hrádecké ZUŠ pod vedením pana učitele Lachmana.
 
Na sobotu 22. 4. připravili horolezci a dračice z DDM Drak 41. ročník Běhu Císařským údolím. Prezence bude probíhat od 10 h u horochaty na Horním Sedle, první kategorie startuje v 10 h, další bezprostředně po ní.
 
Příští víkend bude opět patřit divadlu. V pátek 28. dubna začne v Bráně Trojzemí Hrádecké divadelní jaro. Na programu bude pohádka pro nejmenší děti, začínáme v 16.30. V sobotu po obědě budeme pokračovat přehlídkou dětských divadelních souborů z Hrádku a okolí. Věřte, že je na co se těšit.
 
Na příští neděli 30. 4. chystáme pálení čarodějnic na hasičské louce. Na místě bude opět stánek s občerstvením, bude hrát kapela a pro děti, které přijdou v masce, nachystáme nějakou odměnu.
 
Připojím ještě avízo prvního květnového víkendu, kdy se na Kristýně bude konat opět EP rádiem řízených modelů historických plachetnic, v sobotu 6. května už 45. ročník Lužické padesátky a v pondělí 8. 5. Odemykání Kristýny.
 
A konečně kino. Tento víkend bude volnější, hrajeme jen pro děti od 17 h animovanou komedii Mimi šéf. Začínáme vždy v 17 h.
 
Příští týden ve středu a ve čtvrtek hrajeme opět pro seniory, film Muzzikanti. Začínáme vždy v 10.00.
 
Na sobotu 29. od 17.00 a na neděli od 19.30 máme připravený film The Circle s Emou Watson v hlavní roli.
 
A konečně očekávaná česká událost: trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví má příští týden na programu první díl nazvaný Rodinný přítel. Promítáme jej v pátek 28. 4. od 19.30, v sobotu 29. 4. také od 19.30, v neděli 30. 4. od 17.00 a protože volné je i pondělí, nabízíme i prvomájovou projekci od 19.00. Film dějově předchází velmi oblíbeným Pelíškům. A oba dva další díly trilogie jsou připraveny do kin ještě na letošní rok na září a listopad.
 
Těším se na setkání s vámi

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou