Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (6/2017)

datum zveřejnění: 6.6.2017 zdroj: iHrádecko

 

S Věrkou Baumgartnerovou z Radia Contact za zajímavostmi u našich sousedů...

 

Léto je tady! Teplé počasí a vlahé letní noci jsou ideální k tomu strávit je někde venku. Třeba na koncertu nebo netradiční prohlídce hradu. V červnu si ale můžete také prohlédnout zámecké zahrady, podívat se do vojenských prostor nebo zavítat na mistrovství v timber sportu. Nabídka akcí v našem okolí je opravdu rozmanitá. Tak ať je vaše léto stejně pestré!
 
10. - 11. červen - Liberecký jarmark
Náměstí před radnicí zaplní jarmareční stánky a po oba dny je připravený bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na divadelní představení, tanec šlechticů, vystoupení historických tanců, staročeskou hudbu, rytířské souboje českých a německých rytířů a mnoho dalšího. Celá akce se letos ponese v barokním duchu.
 
10. – 11. červen – Den otevřených zahrad – zámek Lemberk
Mimořádné zpřístupnění zahrady na zámku Lemberk - komentované prohlídky se zaměřením na barokní krajinu.
 
15. červen - Queenie - World Queen tribute band – Home Credit aréna Liberec
Jedna z nejúspěšnější Queen tribute kapel na světě. Queenie si zakládají na přesném a autentickém pojetí písní Queen, a to ve špičkové kvalitě v dobových kostýmech. Všechny písně hrají živě v původních tóninách a na autentické nástroje, čímž se kapela odlišuje od mnohých jiných kapel tohoto hudebního oboru.
 
16. červen – Krajské slavnosti a Den otevřených dveří – Krajský úřad Liberec
V budově Krajského úřadu a jejím okolí bude připraven celodenní program pro všechny věkové kategorie: budova úřadu bude zpřístupněna od 10 do 18 hodin, v sousedním parku bude připraven program pro děti, hudební vystoupení, regionální tržnice. Vystoupí například Jakub Děkan a band, Těla, Hodiny a další.
 
16. – 17. Červen – Lesnický den a mistrovství ČR v práci s motorovou pilou – Ralsko
Největší lesnická akce v kraji, lesní pedagogika pro děti, chovatelská přehlídka trofejí a shozů, výstava lesnické techniky, zahrádkářského vybavení a další program. Národní šampionát v práci s motorovou pilou a soutěž operátorů vyvážecích souprav.
 
16. – 18. Červen – Pouť mezi dvěma Jány – Letařovice a Trávníček u Českého Dubu
Tři dny plné baroka a folkloru! Koncerty, podještědský folklor, přednášky, loutkové divadlo, narážení dřevěných pivních sudů a mnoho dalšího
 
17. červen - La Brise de France – zámek Sychrov
Hudební projekt, který vás zavede do Francie. Skladby francouzských autorů zazní v provedení loutny, akordeonu a v avantgardní kombinaci obou nástrojů. To vše v nádherném prostředí zámecké oranžerie.
 
22. červen – Ondřej Havelka a Melody Makers – zámek Lemberk
Megakoncert aneb všechno je jinak… největší perly pod širým nebem.
 
24. červen – Zámecké slavnosti – zámek Svijany
Zámek Svijany slaví 1 rok od otevření. Dozvíte se zajímavosti o zámku i o vaření piva, proběhne slavnostní narážení dřevěného sudu, ochutnáte krajové kulinářské speciality. Vystoupí kejklíři, sokolníci a další a zámkem v tento den budou provázet historické a pohádkové postavy.
 
24. červen – Svatojánská noc na Grabštejně
Čeká vás netradiční noční prohlídka hradu, v jehož interiérech se setkáte s kostýmovanými renesančními postavami. Hrad bude nabitý renesancí a jedinečnou noční atmosférou.
 
24. – 25. červen – Středověký víkend na Troskách – hrad Trosky
Dva dny nabité divadelními vystoupeními, šermem, sokolnickými ukázkam, dobovou hudbou a tancem. V předhradí možno navštívit středověký jarmark.
 
1. červenec – Kris Kristofferson – zámek Sychrov
Koncert žijící legendy americké country music Krise Kristoffersona v areálu zámeckého parku.
 
1. – 2. červenec - Renesanční Létohrátky na Grabštejně
Tradiční letní festival opět nabídne pořádnou porci hudby, tance, rozverných kousků místního kata a další zábavy. Můžete se těšit na kostýmované průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně i nejedlé výrobky a suvenýry.
 
1. – 2. červenec – Den otevřených dveří Centra vojenské kynologie Armády ČR – Grabštejn
Ukázky výcviku služebních psů (hlídacích i strážních a speciálních) a prohlídky vojenského prostoru.
 
1. – 2. Červenec – Hejnické slavnosti Hejnice
Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem. Vystoupí Atmo music, Čechomor, Mirai, Mirka Mistěchová a mnoho dalšího…

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou