Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Hrádek nad Nisou na titul Historické město nedosáhl...

autor: Věra Baumgartnerová datum zveřejnění: 2.2.2018 zdroj: iHrádecko

 

... v dalších letech ale může uspět

 

Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska a Národním památkovým ústavem už od roku 1994 vyhlašuje soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Do krajského kola se v letošním roce přihlásil také Hrádek nad Nisou. Soupeřem mu byla města Lomnice nad Popelkou a Nový Bor.

Hodnotící odborná komise složená ze zástupců Národního památkového ústavu, Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska zasedala 26. ledna 2018. Předtím všechna přihlášená města navštívila a podrobně se seznámila s jejich přihláškami a realizacemi obnovy kulturního dědictví na jejich území. Těsným výsledkem se nakonec z vítězství radoval Nový Bor, který se tak poprvé stal Historickým městem Libereckého kraje.

Hrádek nad Nisou skončil na třetí příčce. Poraženým ale není.  Naopak, podle hodnotící komise při následováníhodném přístupu vedení města k památkové péči a památkové zóně není pochyb, že v dalších letech – po dokončení obnovy objektu Besedy na Horním náměstí a revitalizaci areálu Azylu, může na čelní místa v soutěži pomýšlet.

Vítěz krajského kola postupuje do kola celostátního. Slavnostní vyhlášení cen proběhne v dubnu, tradičně u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. Držíme Novému Boru palce a těšíme se na příští ročníky, kde se o přední umístění opět pokusíme.

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou