Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (2/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radio Contact datum zveřejnění: 2.2.2018 zdroj: iHrádecko

 

Únor je obdobím masopustu, kdy se veselíme a radujeme. Tradici masopustních průvodů stejně, jako u nás v Hrádku před pěti lety, oživili i v jiných městech a obcích. V našem výběru jsou dva, které proběhnou ve zcela rozdílných prostředích.

 

Jejich pojetí je u každého jiné, na obou místech vás ale čeká spousta zábavy. Kromě toho si můžete vybrat z řady koncertů i jiných akcí, třeba těch na sněhu. Tak ať je váš únor plný zážitků!

 
3. únor - Eric Clapton Tribute – Cliff Stevens Band – Bedna klub Liberec
Celosvětově ceněný Eric Clapton Tribute Band v čele se slavným bluesovým kytaristou Cliffem Stevensem. Zážitek z koncertů této skupiny je téměř k nerozeznání od originálu. Se svým precizním kytarovým i hlasovým projevem je považován za nejlepšího interpreta Claptonových písní.
 
3. únor – Jakub Děkan band – křest CD a koncert – Vratislavice 101010
Jakub Děkan vydává svůj dlouho očekávaný debut s hity Děda, Řidičák či novinkou Lea. Křest nového alba liberecké hudební ikony, na kterém nesmíte chybět.
 
3. únor - Masopust na Dlaskově statku
Folklórní akce, představování masopustních masek, Masopustní hry a výtvarná dílna.
 
3. únor – Snowboardový happening Just ride 2018 – ski areál Ještěd
Už 9. ročník oblíbené série snowboardových happeningů Freeride.cz. Ukázky snowboardingu, snowboard škola pro děti, soutěže a mnohem víc.
 
8. únor – Mandrage Tour 2018 – Dům kultury Liberec
V současnosti jedna z nejžádanějších českých kapel se vydává na turné s novým albem i koncertním programem. 
 
11. únor – Ruský klasický balet – Louskáček na scéně a na ledě! – Dům kultury Liberec
Kombinace klasického baletu a krasobruslení na ledě. Představení pro celou rodinu, to nejdůležitější a nejlepší v ruské kultuře za poslední století v podání Ruského klasického baletu pod vedením pod vedením Hassana Usmanova.
 
12. únor – Na stojáka Live – kino Chrastava
Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Arnošt Frauenberg v oblíbené stand up comedy.
 
13. únor – Dracula – Home Credit aréna Liberec
Nejúspěšnější muzikál v historii České republiky se vrací po třech letech v koncertní verzi do Liberce. V roce 2015 bylo uvedení Draculy Home Credit aréně beznadějně vyprodané. Diváci se můžou těšit opět na Daniela Hůlku, Leonu Machálkovou či Kamilu Nývltovou.
 
16. – 17. únor – Pašeráckej vejkend – Rokytnice nad Jizerou
Tradiční akce plná masopustního veselí a zábavy. Těšit se můžete i na pašerácký jarmark či vepřové hody s řadou pochoutek. Nebude chybět ani kulturní program pro dospělé i pro děti. Vrcholem je sjezd pašeráků v dobovém oblečení na historických lyžích s loučemi ze Studenova dolů.
 
17. únor – Lyžníci ve Smržovce
XXIII. ročník tradiční sportovní akce plné recese na Kedru ve Smržovce. Účastníci v dobovém oblečení se utkají jako vždy ve třech disciplínách - v paraslalomu, sjezdu na dojezd a hup-skok-letu.
 
17. únor – Masopust na Sychrově – zámek Sychrov
8. ročník tradiční akce, která se koná v prostorách zámeckého parku. Masopustní program s folklórními soubory Krkonošský Horal a Horačky, tradiční řemesla a staročeská zabíjačka
 
21. únor – Radůza – Lidové sady Liberec
Koncert zpěvačky, multiinstrumentalistky a autorky hudby i textů.
 
22. únor – Old Stars slaví 60 let! – Bedna klub Liberec
Liberecký dixieland OLD STARS je jednou z nejstarších (ne-li tou úplně nejstarší) tuzemskou kapelou, ve které stále účinkuje i její zakládající člen a kapelník.
 
24. únor – Těla pro Varšavu – kino Varšava Liberec
Benefiční koncert legendární liberecké kapely poprvé ve Varšavě. Přijďte si poslechnout skvělou muziku a podpořit tím rekonstrukci kina.
 
28. únor - Blues from L.A. – Bill Barrett & Brad Lewis – Bedna klub Liberec
Bluesové duo z Los Angeles. Bill Barret je nejen výborný zpěvák a skladatel, ale i absolutní světová špička ve hře na foukací harmoniku. Pohybuje nad žánry a podmaňuje si diváky i kolegy svojí obratností na diatonické a chromatické harmoniky.
 

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou