Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (3/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radio Contact datum zveřejnění: 7.3.2018 zdroj: iHrádecko

 

Je jaro! Nejen v kalendáři, ale konečně i cítit ve vzduchu. Výběr zajímavých akcí v našem okolí je tak pestřejší o venkovní události. Konec března je ve znamení Velikonoc a můžeme navštívit mnoho tradičních jarmarků.

 

V březnu také proběhne oblíbený veletrh cestovního ruchu v Jablonci, kde najdeme inspiraci, jak strávit volný čas. A konečně… o posledním březnovém víkendu začíná sezóna na hradech a zámcích. Hned několik důvodů, proč nesedět doma. Tak si to přicházející jaro pěkně užijte!  
 
9. březen – Slza – Holomráz Tour – Dům kultury Liberec
Fanoušci se mohou těšit na největší hity jako Lhůta záruční, Celibát či Katarze. Zazní i aktuální singl Holomráz, Na Srdci a další skladby z nejnovějšího alba.
 
10. březen – Jelen – Eurocentrum Jablonec n. N.
Koncert populární country folkové skupiny se speciálním hostem: Kateřina Marie Tichá & PST.
 
16. – 17. březen - Eurooregion Tour – Eurocentrum Jablonec n.N.
Veletrh představí komplexní turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států, nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. V rámci doprovodného programu je připravený bohatý kulturní program.
 
18. březen – Velikonoční jarmark – Stráž pod Ralskem
První strážský Velikonoční jarmark na nádvoří zámku Vartenberk. Připravený je kulturní program, ukázky výroby a prodej kraslic, pomlázek a dalších dekorací, tvůrčí dílnička i soutěže pro děti. Chybět nebude ani občerstvení a tradiční výrobky.
 
21. březen – Jana Koubková – Bedna klub Liberec
Přední osobnost českého jazzu v Bedně.  Repertoár tvoří hlavně blues, rap, bigbít, šanson, jazz – vše podle jejího posledního CD A TAK SI JDU…
 
24. březen - Night of Warriors – Home Credit aréna Liberec
Galavečer bojovníků Night of Warriors je výjimečný atmosférou, která je nesrovnatelná s těmi, které jsou k vidění na jiných večerech bojových umění nebo i jiných sportovních akcích.
 
24. – 25. březen – Velikonoční trhy – Zámek Sychrov
Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem. Na devadesát prodejců zde bude prodávat české zboží, které se tematicky váže k velikonočním svátkům.
 
30. březen – 2. duben – Velikonoce na Grabštejně – Hrad Grabštejn
Tematicky laděné prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem s kostýmovanými průvodci, výtvarné dílny, kde si budete moci vyzkoušet oblíbené vykrajování a zdobení perníčků, pletení pomlázek, výrobu vrbových píšťalek, dekorace z proutků, vejdunků i dalších tradičních materiálů.
 
30. březen – 2. duben – Velikonoce na Lemberku – zámek Lemberk
Speciální prohlídky velikonočně vyzdobeného clam-gallasovského apartmá včetně zámecké kaple. Ukázka velikonočního slavení a zvyků šlechty. Mimořádně bude v tyto dny také otevřená středověká vyhlídková věž.
 
31. březen – Poletíme? – Bedna klub Liberec
Banjo punk a taky turbošansón. Po třetí písničce zjistíte, že je milujete celý život.
 
31. březen – Velikonoce na Dlaskově statku – Dolánky u Turnova
Na historické zemědělské usedlosti si užijete vystoupení folklórních souborů, program pro děti i dílnu velikonočních dekorací. Chybět nebude ani tradiční vynášení Smrtky do Jizery a velikonoční jarmark.
 
Věra Baumgartnerová

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou