Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Preventivní kontrola znamének

autor: Anna Rybářová ,Crosscom datum zveřejnění: 12.4.2018 zdroj: iHrádecko

 

Ve středu 18. dubna proběhne v Hrádku nad Nisou preventivní kontrola znamének. Zdarma a bez čekání.

 

Preventivní kontrolu znamének zdarma a bez čekání mohou lidé využít ve středu 18. dubna na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou. V rámci charitativního projektu Každý krok pomáhá tu budou zdravotníci návštěvníkům nabízet vyšetření znamének. Akci pořádá Oborová zdravotní pojišťovna. Zdravotní služby jsou zdarma a připravené pro všechny, ať už jsou klienty jakékoli pojišťovny. Odborníci budou lidem k dispozici od 09:00 do 12:00.

Týden zdraví v Libereckém kraji
18. 4. Hrádek n. N.  Horní náměstí
(9:00 - 12:00) kontrola znamének
18. 4. Mimoň prostranství před Penny Marketem
(14:00 – 17:00) kontrola znamének


 (58 kB)


„Lidé si často neuvědomují, jaké všechny služby jim může jejich zdravotní pojišťovna poskytnout. Vedle toho hlavního – tedy proplácení zdravotní péče – to je řada zdravotních benefitů, ale například také pomoc s hledáním specialisty s volnou kapacitou nebo třeba snadná komunikace přes internet, aniž by klient musel s každou drobností osobně chodit na pobočku,“ říká Radovan Kouřil, generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny.

Odborníci proto také lidem poradí, s čím se mohou obrátit na svoji zdravotní pojišťovnu. Ty totiž v průměru každému občanovi zaplatí za rok zdravotní péči za více než 20000 Kč. Specialisté Oborové zdravotní pojišťovny proto chtějí lidem nabídnout konzultace o zdraví a službách pojišťoven, na které mají právo.

„Akce Každý krok pomáhá probíhá celý rok. Kdo se zaregistruje na našem webu, měří, kolik kroků ujde. Účastnici se automaticky přiřadí partnerským charitativním organizacím. Ta, jejíž tým ujde nejvíc kroků, získá od OZP odměnu. Aby účastníci mohli správně soutěžit, mohou si v našich mobilních pobočkách vyzvednout krokoměr, zdarma také dostanou náplasti. Není přitom nutné být klientem OZP, byť našim klientům za účast v soutěži přičteme body do Vitakonta, které můžou směnit za příspěvky na preventivní programy,“ říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny.

„Zdravotní péče může být velmi nákladná. Díky své zdravotní pojišťovně však lidé přímo u lékaře neplatí nic. Přitom náklady na léčení nejdražších onemocnění se mohou přehoupnout i přes dvacet milionů korun za rok na jednoho člověka. To platí například u lidí, kteří trpí poruchou srážlivosti krve. I u běžnějších diagnóz se ale náklady mohou šplhat do desítek tisíc. Například roční výdaje na léčbu diabetu jsou 50 tisíc korun, operace slepého střeva vyjde na 30 tisíc korun a stejně tak kolem 30 tisíc korun stojí například jeden den péče na ARO.

Pro více informací prosím kontaktujte
Mario Böhme
Oborová zdravotní pojišťovna
tiskový mluvčí
+420 602 190 111
mario.bohme@ozp.cz

 

 (58 kB)
 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou