Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (5/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radio Contact datum zveřejnění: 9.5.2018 zdroj: iHrádecko

 

V květnu začíná sezóna poutí a městských slavností. Tento měsíc je na akce opravdu bohatý. I u nás v Hrádku máme hodně co nabídnout. Spolu s nabídkou akcí v okolí si můžeme vybrat z nejrůznějších žánrů.

 

Je libo pouť, jarmark, koncert, trochu historie nebo snad noční běh? Všechno je možné. Však se podívejte sami. Ať už si vyberete cokoliv, hlavně si to pěkně užijte!
 
10. – 12. květen – Majáles Liberec – Liberec
Třídenní smršť kulturního dění v Liberci. Náměstí před radnicí, klub Bunkr i areál LVT ovládne (nejen) studentské veselí. Vystoupí Lenny, N.O.H.A., Mirai, Paulie Garand, Krucipüsk, Atmo music a mnoho a mnoho dalších. Začíná se oblíbenou tančírnou pod širým nebem.
 
11. – 13. květen – Svatopankrácká pouť Jitrava
Už tradiční počin našich blízkých sousedů. Během víkendu si užijete jarmareční stánky, klasickou pouťovou veselici, ale i řadu divadelních a hudebních vystoupení.
 
12. květen – 1. setkání historických a retro kočárků – Mimoň
1. ročník setkání milovníků starách kočárků. Spanilá jízda, prohlídka kočárků a historických kol i návštěva muzea. Vítáni jsou účastníci v historických kostýmech a kloboucích.
 
12. květen – Night Run – Liberec Vesec
Oblíbený noční běh seriálu NN Night Run poprvé v Liberci! V programu jsou zařazené také běhy pro děti a rodiny, i charitativní AVON běh. V areálu startu a cíle bohatý doprovodný program.
 
12. květen – Krajský den včely – Lidové sady Liberec
Již 14. ročník akce je připravený pro všechny zájemce, kteří chtějí strávit příjemný den a poznat mnoho zajímavého ze života opylovačů rostlin i z práce včelaře. Program je vhodný pro rodiny s dětmi.
 
12. – 13. květen – Ukliďme Jizerky – Jizerské Hory
Tradiční dobrovolnická akce pro příznivce turistiky a zvláště Jizerských Hor. Stačí, když si naplánujete výlet, vezmete sebou pytel a cestou budete sbírat odpadky. Pytle pak můžete nechat na nějakém dobře dostupném místě a nahlásit organizátorům, kteří je z hor svezou. Pomůcky pro úklid si můžete vyzvednout i v infocentrech v Liberci a Jablonci nebo v průběhu konání akce na velkých parkovištích v Jizerkách.
 
18. květen – Muzejní noc pod Ještědem – Liberec, Jablonec
Již tradičně patří třetí květnový pátek v Liberci a Jablonci muzeím a galeriím, která nabídnou zajímavý program a jedinečnou atmosféru. Letošní muzejní noc se ponese v duchu První republiky a připomene si tak významný „osmičkový“ rok. Muzea i další instituce nabídnou vstup zdarma i zajímavé programy.
 
19. květen – Gladius: Antický festival - Středověká tvrz Wothanburg - Curia Vitkov
Curia Vitkov hostí tradiční setkání sdružení zabývajících se antickým válečnictvím a řemesly - římské legie, gladiátoři, Germáni, Kelti, obléhací stroje aj. Celodenní bohatý program pro každého.
 
19. květen – Slavnostní otevírání Máchova jezera
Tradiční akce na zahájení sezóny. Na hlavní pláži Máchova jezera je připravený bohatý program. Vodnické divadlo ze života ryb, soutěže a hry pro děti i koncert kapley O5 a Radeček.
 
26. květen - Císařské slavnosti – výročí 100 let zámku v majetku státu - Zámek Zákupy
6. ročník historických slavností pořádaných na zákupském zámku, u příležitosti kulatého výročí, se letos ponese v duchu první republiky. Tradičně bohatý program, závod historických kol a podobně.
 
26. květen – Festival Karoliny Světlé – Světlá pod Ještědem
4. ročník Festivalu Karoliny Světlé je opět oslavou Karoliny Světlé, Podještědí, literatury, divadla, hudby, zpěvu, tance, ale také slavnostním setkáním lidu na místě, které má víc než genia loci.
 
26. květen – Festival proměn – Geopark Ralsko - Jabloneček
Ralsko je specifickým geoparkem s unikátní nedotčenou krajinou. Festival nabízí přednášky, workshopy pro děti i dospělé, výstava a exkurze po Jablonečku a dalších zaniklých obcích.
 
26. květen – HOSTR ROCK FEST – skokanský areál Ještěd
Ski areál Ještěd ožívá i v létě. Můžete se těšit na kapely jako METALLICA Revival Beroun, liberecká TĚLA, THE SCOFFERS či LESSYHO WOHEŇ a skvělou sestavu CHECKPOINT z Prahy! Soutěže, taneční a exhibiční vystoupení a mnohem víc.
 
27. květen – Den dětí – hrad Grabštejn
Den plný her, vyrábění, prohlídek s průvodci v historických kostýmech. Kroket, badminton a další hry z dob dávno minulých.
 
26. – 27. květen - Pohádkový park – zámek Sychrov
Zámecký park se promění v dětský svět. Na děti čeká řada pohádkových úkolů, za jejichž splnění na každého čeká odměna.
 
26. – 27. květen – Letnice – Dlaskův statek
Májová slavnost tradičního řemesla, hudby a divadla. Setkání stovky řemeslníků doplněné bohatým kulturním programem.
 
 
1. červen – Mega koncert Hana Zagorová & Petr Rezek – zámek Lemberk
Koncert naší přední zpěvačky v nádherných prostorách lemberského zámku.
 
1. červen – festival Letiště – Česká Lípa
Nový hudební festival nabídne vystoupení No Name, Čechomor, Mirai a mnoho dalších.
 
1. – 3. červen – Chrastavské slavnosti
Největší kulturní událost roku v Chrastavě. Slavnosti letos nabídnou opět řadu koncertů. Hlavními hvězdami jsou František Nedvěd, Petr Kolář, na pódiu vystoupí ale také upergroup.cz nebo Citron.  
 
2. – 3. červen – Dny středověké hudby – hrad Trosky
Víkend plný středověkých písní v podání dobových kapel , předvedení hudebních nástrojů dávných dob. Jarmark v předhradí.
 
9. – 10. červen – Víkend otevřených zahrad – zámek Lemberk
Mimořádné zpřístupnění Bredovského zahrady.
 
Věra Baumgartnerová

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou