Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (6/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radio Contact datum zveřejnění: 4.6.2018 zdroj: iHrádecko

 

Červen, to je léto, třešně, jahody, dlouhé dny a teplé noci. Děti se těší na prázdniny a my jim čekání můžeme zpestřit nějakou pěknou akcí. Nejen u nás, ale i v našem okolí je z čeho vybírat. Tak si to přicházející léto pěkně užijte!

 

9. - 10. červen - Liberecký jarmark
Náměstí před radnicí zaplní jarmareční stánky a po oba dny je připravený bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na divadelní představení, tanec šlechticů, vystoupení historických tanců, staročeskou hudbu, rytířské souboje českých a německých rytířů a mnoho dalšího.
 
9. - 10. červen – Den otevřených zahrad – zámek Lemberk
Mimořádné zpřístupnění Bredovského zahrady - komentované prohlídky se zaměřením na barokní krajinu.
 
14. – 17. červen – ProArt festival – Galerie lázně Liberec
Již podruhé se ve své patnáctileté historii představí v Liberci mezinárodní ART_workshop festival ProART, který v sobě spojuje denní multižánrové umělecké dílny a večerní produkce nadžánrových projektů, koncertů a přátelských setkání.
 
15. červen - Dětský den + den otevřených dveří - Liberecká kasárna
Návštěvníci se mohou těšit na ukázky techniky, zbraní a vybavení chemického vojska a Vojenské policie, ukázky vojenského lezení a slaňování, ukázky výcviku služebních psů, ukázky možností armádní zdravotnické služby, střelbu ze vzduchovky a mnoho dalších soutěžních her.
 
15. - 16. červen – Svatovítská pouť + Kundratická lávka - Osečná – Lázně Kundratice
Tradiční pouť, jejíž součástí je sobotní recesistický závod v přejezdu lázeňského rybníka po lávce na jízdním kole a trakaři.
 
16. červen – Jethro Tull – zámek Sychrov
Výjimečný koncert k 50. výročí skupiny Jethro Tull v zámeckém parku na Sychrově.
 
16. červen – Greenfest – Lidové sady Liberec
Tradiční ekofestival Greenfest proběhne letos již pošesté a opět se ponese v duchu témat, jakými jsou permakultura, přírodní stavitelství, energetická soběstačnost, zdravá strava či osobní rozvoj.
 
17. červen – Zámecké slavnosti – zámek Svijany
Zámek Svijany oslaví již druhé výročí od otevření zámku veřejnosti. Na hlavním pódiu na nádvoří zámku budou probíhat vystoupení, těšit se můžete na řadu zajímavých tradičních i netradičních stánků s občerstvením a pivní osvěžení v podobě Zámeckého Mázu uvařeného speciálně ke slavnostnímu otevření zámku Svijany před dvěma lety.
 
17. červen – Frozen Fest – Lidové sady Liberec
UDG, Těla, Xavier Baumaxa, Jarret, James Harries, The Scoffers, Imaginárium, Ting, Nakafráno – Božský řízek…
 
18. červen – Den IZS – Liberec
Prezentace všech složek Integrovaného záchranného systému, technického vybavení i praktické ukázky na nám. Dr. E. Beneše a v ulici 5. května.
 
22. červen – Festival na Jizeře – Čechomor - Turnov
Kapela Čechomor v letošním roce oslaví neuvěřitelných 30 let působení na hudební scéně. Přijďte se skvěle pobavit a zazpívat si do letního kina.
 
23. červen – Noční prohlídky se sv. Barborou – hrad Grabštejn
Opět po roce máte možnost objevovat krásy večerního hradu se svatou Barborou a jejími souputníky. Letos se ocitnete v příběhu plném renesance, kdy si připomeneme zlatý věk grabštejnského panství. Čeká vás netradiční noční prohlídka hradu, v jehož interiérech se setkáte s kostýmovanými renesančními postavami.
 
23. červen – Lesnický den a mistrovství ČR v práci s motorovou pilou – Ralsko
Největší lesnická akce v kraji, lesní pedagogika pro děti, chovatelská přehlídka trofejí a shozů, výstava lesnické techniky, zahrádkářského vybavení a další program. Národní šampionát v práci s motorovou pilou a soutěž operátorů vyvážecích souprav.
 
28. červen – Krajské slavnosti a Den otevřených dveří – Krajský úřad Liberec
V budově Krajského úřadu a jejím okolí bude připraven celodenní program pro všechny věkové kategorie: budova úřadu bude zpřístupněna od 10 do 18 hodin, v sousedním parku bude připraven program pro děti, hudební vystoupení, regionální tržnice.
 
30 červen – 1. červenec – Hejnické slavnosti Hejnice
Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem. Vystoupí David Koller, Marek Ztracený, Petr Spálený, Pokáč, Fast Food Orchestra, Majda z Kouzelné školky, Jů a Hele a další. 

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou