Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

V Hrádku bude mít zastávku protidrogový vlak

autor: Mgr. Vít Štrupl datum zveřejnění: 13.6.2018 zdroj: iHrádecko

 

Drogy, jejich relativní dostupnost a případy jejich zneužívání, se bohužel týká i Hrádku nad Nisou. Jako jednu z možností prevence město připravilo návštěvu tzv. Revolution Train, protidrogového vlaku. Jde o projekt založený na smyslovém prožitku a interaktivitě.

 Vlakovou soupravu Revolution Train tvoří celkem šest vagonů o délce 165 m. Vagony jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky.

V Hrádku nad Nisou bude vlak k dispozici ve dnech 22. 6. – 23. 6. První den, tedy v pátek 22. 6., je program zaměřen na organizované skupiny žáků hrádeckých základních škol, v odpoledních časech od 16.30 do 18.20 a celou sobotu 23. 6. od 8.00 do 18.20 se informačního a vzdělávacího programu ve vlaku může zúčastnit i veřejnost, občané z Hrádku nad Nisou a okolí.

Prohlídka protidrogového vlaku je vhodná pro děti a mládež ve věku 12-17 let.

Tuto vzdělávací nabídku protidrogového vlaku charakterizuje její organizátor, Nadační fond Nové Česko, následovně:
- projekt Revolution Train rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci
- multimediální vlaková souprava Revolution Train je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání
- cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám

Ten, kdo se chce dozvědět více, nechť navštíví internetové stránky, kde je k dispozici i 3D-vizualice http://www.revolutiontrain.cz/v2/projekt.php.
Příjezd vlaku do Hrádku a s tím související projekt Revolutiontrain Hrádek n. N. – Zittau byl podpořen z Fondu malých projektů v Euroregionu Nisa v programu Spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. 


 

Protidrogový vlak v Hrádku nad Nisou - plakát (120 kB) Loga projektu (9 kB)
 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou