Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (7-8/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radio Contact datum zveřejnění: 17.7.2018 zdroj: iHrádecko

 

Prázdninové měsíce nabízejí pestrou mozaiku akcí. Od koncertů a výstav, přes poutě a tradiční festivaly, až třeba po netradiční prohlídky památek. Najděte si tu svou a užijte si krásné léto!

 

21. červenec – Vyplenění hradu švédskými vojsky – hrad Trosky
Víkend ve znamení třicetileté války. Uvidíte dobývání a vypálení hradu, bitvy, mušketýry, souboje a dobové tance. V předhradí na Vás již tradičně čeká jarmark.

22. červenec – Rozmarné léto – Doksy
Hudební festival na proslulých plážích na Mácháči - vystoupí Tomáš Klus, Žlutý pes, Jaroslav Uhlíř, Crossband, Pomáda, Richard Nedvěd, Voxel a další.

21. – 22. červenec – Dobývání - Curia Vítkov
Ukázka obléhání dvorce ve 12. století, dobová řemesla, rytířské a lučištnické turnaje.

26. červenec - Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou - Sedmihorky
Dnes již legendární projekt, který představuje jedinečné spojení folku, bigbítu a lidové hudby. Zažijte tento jedinečný projekt významných hudebních osobností v úžasné atmosféře Sedmihorského léta!

26. – 29. červenec – Benátská! – Liberec, Vesec
Tradiční letní hudební festival. Letos se představí Komunál, Dymytry, Krucipüsk, Václav Neckář a Bacily, Tublatanka, Divokej Bill, Bonnie Tyler a mnoho dalších.

29. – 30. červenec – Údolská pouť – Kryštofovo Údolí
Pouť plná zábavy, kolotočů, bohatého občerstvení a tradičního řemeslného jarmarku.

31. červenec - 1. září – České hrady - Bezděz
Tradiční festival s kulisou hradu Bezděz. Vystoupí Pražský Výběr, Mandrage, Jelen, Slza, Rybičky 48, Divokej Bill a spousty dalších.
4. srpen – Dixieland v Křižanech
14. ročník festivalu tradičního jazzu plný překvapení. Zahrají Old Stars, Ajeto Glass Dixieland, Steamboat Stompers, Charlestown Jazz Band (Holandsko), Brass Band.cz a další.

4. – 5. srpen – Čertovské slavnosti – hrad Trosky
Po roce opět vylézají čerti z děr! Během dne ukázky pekelných řemesel, čertovské divadlo, tance u pekelných ohňů, kejklíři a čertovská kapela. Na prvním nádvoří jarmark s místními výrobky či pochutinami.

10. srpen - Vězeň na Druhé Avenue – Křižany
Slavná americká komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou v nádherném prostředí Křižanského amfiteátru. Hrají Simona Stašová, Kamil Halbich, Vasil Fridrich, Veronika Jeníková a další.

11. – 12. srpen – Svatovavřinecká pouť – Chrastava
Pouťový program, jarmark, taneční zábava…

15. – 16. srpen – Liberecký flašinetář – Liberec
Další ročník tradičního mezinárodního setkání flašinetků, kteří se sjedou z Česka, Polska, Francie, Německa nebo Švýcarska. Můžete se opět těšit na produkci flašinetářů v ulicích a na náměstí v centru města, unikátní koncert klasických skladeb v kostele sv. Kříže, přednášky v muzeu a další aktivity.

16. srpen – Věra Martinová s kapelou – Křižany amfiteátr
Dáma české country přiveze do Křižan nejen svoji kapelu ale také svůj nezaměnitelný styl. Koncertní program „Jako dřív“ mapuje více než třicet úspěšných sólových let této zpěvačky.

18. srpen - Skotské hry – zámek Sychrov
Již po osmnácté ovládnou Skoti státní zámek Sychrov, kde se budou po celý den konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Ty Sychrovské patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě.

25. srpen – Hradozámecká noc – Liberecký kraj 
Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Šlechtická sídla se představí v netradičních dobách a s netradičním programem. V zámeckých kuchyních ochutnáte dobové laskominy, podíváte se do míst, kam se obvykle návštěvníci nedostanou, anebo si projdete zámek s baterkou a vyslechnete příběhy, ze kterých minulým generacím vstávaly vlasy hrůzou na hlavě.

25. srpen – Hradozámecká noc na Grabštejně
V noci mezi osmou a jedenáctou hodinou budete moci cestou zšeřelými hradními interiéry sledovat příběh, během něhož se dozvíte strašlivé tajemství... Prohlídky plné nebezpečí, zvratů a zrady…
 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou