Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Zprávy »

iHrádecko »

Internetové Hrádecko

 

Zajímavosti u sousedů (9/2018)

autor: Věra Baumgartnerová, Radia Contact datum zveřejnění: 6.9.2018 zdroj: iHrádecko

 

Babí léto je jedno z nejkrásnějších období roku. A předpověď na to letošní je více, než příjemná. Pojďme si tedy užít akce kolem nás, které se stále mohou konat venku. Na září jich organizátoři připravili víc, než dost.

 

7. – 8. září – LétoFest – letiště Liberec
Poslední letošní zastávka báječného festivalu nabízí spoustu skvělé muziky i doprovodný program pro celou rodinu. V programu se představí například Chinaski, No Name, MIG 21, Marek Ztracený nebo kapela Kabát.
 
7. – 9. září – Country festival –farma Vysoká u Chrastavy
Westernové soutěže, parkourové skákání, ohnivou šou, spousta country a folkové muziky. Vystoupí Druhá tráva, Cop, Modrotisk, Nonstop a další.
 
8. září – oslavy Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko – Chotyně
3. ročník Oslav mikroregionu obcí. Bohatý program, sportovní klání, vystoupí 20 deka duše, Sebastian. Team revival a další.
 
8. září – Dny Evropského dědictví - Liberec
Dny evropského dědictví každoročně otevírají brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Po celý den můžete navštívit historickou radnici, Synagogu, Liebigovu vilu, Liberecký zámek, Valdštejnské domy a mnoho a mnoho dalších. Na řadě míst se konají netradiční prohlídky či kulturní program. 
 
8. září – Dětský den – areál Vesec u Liberce
Dětský den s ČS obcí legionářskou, Libereckým krajem a SBD Sever. Na programu je připomenutí výročí okupací, ukázky vojenské techniky, ukázky hasičů, policistů i armády a především spousta atrakcí a soutěží pro děti.
 
15. září – Oslavy Ještědu
V letošním roce slaví vysílač a horský hotel Ještěd už 45. výročí od svého otevření. Během oslav si návštěvníci budou moci prohlédnout jindy nepřístupné prostory Ještědu, ale i strojovny kabinové lanovky nebo skokanské můstky. Po celý den bude probíhat bohatý program, divadelní představení a hudební vystoupení, výtvarná kreativní dílna pro děti, prodej regionálních výrobků a další.
 
15. září – Dny Evropského dědictví – hrad Grabštejn
Speciální prohlídky nejkrásnějšími místnostmi a běžně nepřístupnými prostory, se zaměřením na stavební historii hradu.
 
21. – 29. září – Jablonecké podzimní slavnosti
Největší jablonecké městské slavnosti navazují na tradici výročních jarmarků, povolených roku 1808 císařem Františkem I. u příležitosti povýšení Jablonce na městys. Kromě stylového trhu na Mírovém náměstí, se návštěvníci mohou těšit na kulturní program, který bude probíhat v centru města po celý pátek a sobotu.
 
28. září – Svatováclavské slavnosti – zámek Svijany
Oslava svátku patrona českého piva, spojená s dobovým řemeslným jarmarkem, workshopy pro děti i dospělé, písničkáři, divadelním představením i pivními soutěžemi. Celodenní prohlídky zámku i pivovaru.
 
28. září Loutkářská pouť – Dlaskův statek
Ve statku i na pouti – takový je název letošního programu. Návštěvníci budou moci zhlédnout nejen pestrou přehlídku loutkářských souborů, ale zároveň se seznámit s obřady a obyčeji, kterými naši předci děkovali za výdobytky úrody.
 
5. – 21. říjen - Mandava Jazz
23. ročník Mezinárodního jazzového festivalu promění Trojzemí v místo plné fascinujících melodií a setkání mnoha mezinárodních hudebníků a návštěvníků. Každý den jedno místo a jiný interpret. Varnsdorf, Rumburk, Žitava, Grossschönau, Seifhennersdorf....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou