Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Workshop pro mladé umělce

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 18.4.2015 zdroj: Hrádek nad Nisou - obrazem

 

Zdařilým workshopem pro mladé umělce začalo Hrádecké divadelní jaro – regionální přehlídka dětských divadelních souborů. Ještě než se v sobotu děti pochlubí svými jevištními vystoupeními, mohli páteční odpoledne pochytat trochu rozumů z divadelní praxe.

 

O úvod se postarala Hanka Prchlíková z pořádajícího hrádeckého občanského sdružení Hádě. Děti přivítala individuálně a to doslova a do písmene. Všichni mladí herci se po jednom ostatním představili a Hance museli slíbit, že se dnes nebudou stydět a tuto hereckou průpravu si jaksepatří vychutnají.

Nebylo to ale vůbec potřeba. Šimon Pečenka a Josef Hejcman, průvodci pátečního workshopu, děti vcucli do své průpravy bez jediného zaváhání. Místo zaražených obličejů smích s pusou od ucha k uchu. A to při vyučování dýchání, improvizace nebo hlasového projevu. Pódium patřilo chvíli Šimonovi s Pepu, chvíli dětem, jindy se všichni rozdělili při procvičování dovedností do malých skupinek. Zcela vzácně tak nebylo v kulturním sále poznat, kdo je divák a kdo účinkující. Zábava to byla beztak pro všechny zúčastněné. Těžko uvěřit, jak celé ty dvě a půl hodiny rychle utekly.


Audio: rozhovor s Mgr. Hanou Prchlíkovou o divadelní přehlídce a souvisejících workshopech
 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou