Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Ocenění nejlepších žáků základních škol

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 4.7.2017 zdroj: iHrádecko

 

Před začátkem prázdnin byli na hrádecké radnici oceněni nejlepší žáci hrádeckých základních škol.

 

ZŠ TGM Hrádek nad Nisou

Nejlepší žáci:

1. stupeň

Matěj Šíma (3. třída)
Matěj je přátelský, pracovitý a odvážný. Se vším rád pomůže. Ve třídě vyniká nejen svým prospěchem, ale především tím, že je čestný a usměvavý.

Sandra Doležalová (4. třída)
Sandra je milá,  kamarádská, sportovkyně tělem i duchem. Pomocnice, bojovnice, holka do nepohody.  

Zdeněk Černý (5. třída)
Zdeněk je žák, na kterého je vždy spoleh. Se vším rád pomůže, do školy je vždy připraven. To se odráží na jeho výsledcích.

2. stupeň

Tereza Georgiová (8. třída)
Terezka je velmi tichá a ve třídě ji snadno přehlédnete. Pokud však dostane otázku nebo odevzdá svou práci či překonává sportovní mety, rozhodně nelze přehlédnout její nesmírnou snahu, úsilí a cílevědomost. Rozhodně neodmítne podat pomocnou ruku svým spolužákům a je ochotna spolupracovat při organizaci různých akcí.

Alžběta Prchlíková (7. třída)
Slyšíte smích? Cítíte dobrou náladu? Vidíte blonďaté energické stvoření? Tak to se zajisté jedná o Bětku, žačku třídy 7. B. Pokud byste nevěděli, o koho se ve třídě opřít, kdo bude mít vždy ruku nahoře, kdo vám s úsměvem vždy rád  originálně odpoví na vaše záludné otázky, tak v případě Bětky je to sázka na jistotu. Tato mladá usměvavá slečna, od příštího roku studentka Gymnázia F. X. Šaldy, je nejen inteligentní, ale také velmi kreativní, hudebně a výtvarně nadaná, přátelská a prostě fajn!

Tomáš Křenek (7. třída)
Tomáš!
Tomáše najdete všude, kde se něco děje. Ať už je to správná klukovina nebo když potřebujete s něčím pomoct. Tomáš totiž vyniká ve všem.
Vždy se rád podělí o své myšlenky, ať už něco komentuje nebo glosuje, na Tomáše je spolehnutí. Má totiž na vše svůj názor. Tomáš je správný kluk, který rozvíjí veškeré své nadání, ať už k učení, sportování nebo onomu komentování. Najít odpovědi na jeho otázky jsou někdy výzvou i pro učitele.

Největší zlepšení (skokan roku)

Matyáš Šlehofer (8. třída)
Tento žák je velkým příkladem pro ty, kdo chtějí něco dokázat. Matyáš se rozhodl studovat gymnázium v Liberci. Dokázal v tomto pololetí „zabrat“ a přesvědčit všechny kolem sebe krásným vysvědčením, že „na to má“.

Osobnost

Tangová Thu Nga - Karolína
Káju v třídním kolektivu rozhodně nelze přehlédnout. Působí sice na první pohled spíše tiše a plaše, ale rychle zjistíte, že je všude, kde se něco děje a vydatně zde podporuje dobrou náladu. Je cílevědomá a aktivní. Ve škole je předsedkyní školního parlamentu a je na ni spoleh při organizaci různých třídních akcí. Naposledy třeba školního plesu. Kája, pro své vlastnosti, mezi přední osobnosti školy rozhodně patří.


ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou

Nejlepší žáci:

1. stupeň

Aleš Jirout (4. A)
Aleš je bystrý, šikovný chlapec s výborným prospěchem. Je nadšený sportovec. Aktivně se zapojuje se do všech sportovních akcí naší školy. Úspěšně reprezentuje školu ve florbalu, fotbalu a miniházené. Podílí se na fungování školního parlamentu. Je spolehlivý, kamarádský, ochotný  vždy pomoci druhým. Má velký smysl pro humor.  Jeho vtipné průpovídky jsou odzbrojující a nezapomenutelné nejen pro jeho spolužáky a kamarády, ale pro všechny, kteří se s ním setkávají ve škole i mimo ni. Na Alešovi všichni oceňujeme především milé vystupování a smysl pro fair play.

Patrik Pöschl (4. A)
Patrik je nenápadný, avšak velice zvídavý a bystrý chlapec, který rád klade všetečné otázky. Od první třídy má samé jedničky. Rád promýšlí věci do detailu. Mezi jeho oblíbené předměty patří matematika. Proto také reprezentuje školu v matematických a logických olympiádách, ve kterých je velice úspěšný. Letos vyhrál školní kolo logické olympiády a v krajském kole se umístil na třetím místě. Ve školním kole matematické olympiády byl nejúspěšnějším řešitelem ve své kategorii. Kromě matematiky ale i rád kreslí, vyrábí, lepí věci z papíru a píše veselé příběhy, nad kterými se zasměje i celá třída. Mezi spolužáky je oblíbený, je na něj spolehnutí.  Jeho oblíbeným zvířetem jsou kočky, o něž rád pečuje a které umí i  neskutečně krásně nakreslit.

Jana  Tomčíková (4. B)
Jana je velmi bystrá a přemýšlivá dívka. Od první chvíle, kdy jsem ji poznala, na mě působí velmi přívětivým dojmem. Hezky se chová ke spolužákům i jiným dětem. Je ochotná vždy pomoci, je empatická, vcítí se do pocitů druhých lidí, přemýšlí o nich a snaží se najít řešení, jak jim život zpříjemnit.
Ve škole od první třídy pravidelně  dosahuje výborných výsledků. Je snaživá, pracovitá, hledá různá řešení problémů. V týmové práci pro kolektiv je velmi svědomitá a kamarádská. Ve třídě je mezi spolužáky oblíbená. Janička má také smysl pro humor.  K učitelům i jiným dospělým lidem se chová velmi hezky. Je  milá, což pozná každý, kdo s ní cokoli řeší.
Je radost Janičku učit a  poznat ji jako člověka. Jsem velmi ráda, že jsem měla tu možnost. Že chodí do mé třídy. Na  takové děti  se  nezapomíná. Vyroste  z ní vysoce morální a charakterní člověk, z čehož mám obrovskou radost. V životě jí přeji jen to nejhezčí a pevně věřím, že uspěje  v přijímacích zkouškách na osmileté gymnázium. Budu jí moc držet palce.
Janička je prostě jednička s hvězdičkou.

2. stupeň

Pavla  Bergmanová (9. třída)
Pája je velmi skromná dívka, která celých 9 let na ZŠ neupustila od samých jedniček na vysvědčení. Účastnila se řady olympiád a soutěží. V okresním kole olympiády z německého jazyka se umístila na 4. místě. Mezi její koníčky patří kreslení, fotografování a badminton. Spolužáci ji hodnotí jako chytrou, spolehlivou, klidnou, šikovnou a tichou kamarádku, která se v životě neztratí. Nepochybuji o tom, že na Gymnáziu Jeronýmova v Liberci bude stejně úspěšná jako na základní škole.

Petr Mikenda (8. A)
Petr má od první třídy výborná vysvědčení. Většinou  samé jedničky. Letos se objevila jedna dvojka. Asi, aby nebyla nuda. A nuda prostě s Petrem není. Je oblíbený, bývá s ním legrace. Navíc v tomto školním roce občas supluje asistenta pedagoga. Samozřejmě, že to není skutečný asistent, ale často pomáhá spolužákům se zvládáním učiva. "Hlídá" domácí úkoly a jejich zadání umisťuje na stránku třídy. Často jeho ochotu oceňují i vyučující. Petr totiž úspěšně krotí vzpouzející se techniku. Je výtvarně nadaný. Technice a výtvarnému umění se věnuje i ve volném čase. Je členem Mezinárodního parlamentu dětí a mládeže. Zde na něj často spoléháme, pokud potřebujeme, aby někdo vystoupil veřejně.

Tomáš Poláček (8. A)
Tomáš patří stabilně mezi nejlepší žáky ve třídě. Účastní se většiny olympiád. Zvláště v matematice patří mezi ty úspěšné. Naší školu reprezentoval v mnoha sportovních soutěžích. Tomáš to občas nemá jednoduché. Být synem pana ředitele a paní učitelky je určitě fajn, ale... A  tohle Tom, řečený Polis zvládá. Umí být sám za sebe. Ve třídě je velmi oblíbený, vtipný, většinou usměvavý. Nezkazí žádnou zábavu.
Je členem Mezinárodního parlamentu dětí a mládeže.  Na Tomáše často spoléháme, pokud potřebujeme, aby někdo vystoupil veřejně.

Největší zlepšení (skokan roku)

Annette  Hrozová (9. třída)
Annett je tělem i duší třídy 9. A. Byla spolu s Bety Brigantovou nerozlučnou dvojkou v organizování školního discoplesu.  Lidé, kteří ji znají, si jí váží pro její skromnost, obětavost, vstřícnost a ochotu pomoci druhým. Nic pro ni není problém, vždy vše vyřeší s úsměvem. Pro další působení si zvolila SOŠ pro administrativu EU v Praze, obor Provoz diplomatických služeb. Myslím, že se svými schopnostmi si vybrala dobře.

Beata Markéta Brigantová (9. třída)
Bety je děvče mnoha zájmů. Věnuje se hře na kytaru a klarinet, fotografování, malování. Sport jí taky není cizí. Pokud se do něčeho ponoří, vždy vytvoří precizní dílo. Ve škole se účastnila mnoha výtvarných soutěží a různých olympiád. V okresním kole chemické olympiády se v těžké konkurenci z 21 žáků umístila na krásném 12. místě. Není tedy překvapením, že pro svá další studia zvolila Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci, kde může rozvinout své všestranné nadání.


ZŠ Donín

Nejlepší žáci

Anna Čiháková (5. třída)
Anička má od první třídy samé jedničky, je bystrá, má pohotový úsudek, velký přehled, ráda přemýšlí a hledá nová řešení. Prakticky pořád se hlásí, a když se nehlásí, je to tím, že se právě připravuje, aby se mohla začít znovu hlásit. Je aktivní, snaživá, na mnoho věcí má svůj osobitý názor a všeho se ochotně a ráda zúčastní.
 
Nicolas Simm (5. třída)
Nicolas se při vyučování s chutí zapojuje do každé diskuze, a nemusí se týkat jen učení. Má smysl pro humor, zvládne všechny rozesmát i pouhým smrkáním. Jeho humorné naladění se pravidelně projevuje také při účinkování v dramatickém kroužku. Dokáže výborně pracovat v týmu, má přehled, dobrou paměť, a své znalosti a zkušenosti umí vhodně použít.

Viktoria Půtová (5. třída)
Viky je kamarádská, veselá, vtipná a skromná dívka. Její znalosti jsou nad rámec učiva, při řešení problému je vytrvalá a nevzdává se. Zároveň však umí přiznat chybu, poučit se z ní, zasmát se a jede se dál. Kromě učení zvládá na jedničky takřka všechny kroužky v naší škole. Je aktivní, pracovitá a ráda pomůže dětem i dospělým.

Největší zlepšení (skokan roku)

Miroslav Řihák (5. třída)
Mirek ze zdravotních důvodů často chyběl a měl potíže se látku naučit, proto začal ve škole chodit na doučování z češtiny a matematiky. Tento individuální přístup Mirkovi vyhovoval, začal si více věřit, a to se projevilo při běžném vyučování. Hlásí se, vypracovává bonusové úkoly, dokáže poradit ostatním, učení ho baví víc, a to se zase zpětně projevilo na zlepšení zdraví. Také v ostatních předmětech mu to jde lépe, i v angličtině, kde paní učitelka nevěří, že je to ten samý Mirek, co na začátku roku. Věřím, že Míra ve svém snažení bude pokračovat i na druhém stupni. Hodně štěstí!

Osobnost

Tina Hovorková (5. třída)
Tínka [týnka] je všude oblíbená pro své kamarádství, věčný úsměv a stále dobrou náladu. Nezkazí žádnou legraci, zapojuje se do všech činností, dokáže nadchnout i ostatní děti. Po celou dobu školní docházky navštěvovala snad všechny kroužky, nejvíce se asi projevila letos v dramatickém. Na Tínku je spolehnutí, je pracovitá a šikovná. Od první do páté třídy má samé jedničky, nejvíce si však na ní ceníme slušného chování.


 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou