Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Děti na vodě

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 10.7.2017 zdroj: iHrádecko

 

Celkem devět dětí přilákala první prázdninový den na hráz Kristýny lákavá nabídka hrádeckého jachetního oddílu, jehož členové se rozhodli případným zájemcům tento atraktivní sport přiblížit. Pod loděnicí čekaly dvě ustrojené plachetnice a nechyběla ani ukázka surfů.

 

Odvážnější děti se zakrátko vydaly pod dohledem instruktorů na vodní hladinu zčeřenou čerstvým větříkem ideálním pro začátečníky.

I hrádecký jachetní oddíl, stejně jako mnoho dalších zájmových organizací, pocítil v posledních letech menší zájem o svou činnost, především pak ze strany dětí a mládeže. Přitom plachtění je podmanivá zábava i sport v nejuzším možném kontaktu s přírodou a jejími živly. Proto se na Kristýně rozhodli uspořádat akce nazvané „Děti na vodě“ a umožnit další generaci vyzkoušet si pocit usednout do lodě, chopit se kormidla a jen s pomocí větru brázdit vodní plochy. Pokud se mezi zájemci objeví někdo, komu tento sport učaruje, jsou hrádečtí jachtaři připraveni aktivně podpořit start jeho sportovní kariéry.

Další možnost dozvědět se o plachtění víc přijde ve druhé polovině prázdnin (termín bude zveřejněn prostřednictvím hrádeckého webu a sociálních sítí), následující pak druhou zářiovou sobotu, kdy se na Kristýně konají závody a i v tomto termínu budou členové oddílu připraveni věnovat se novým zájemcům o jachting.

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou