Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Nejstarší obyvatelce města je 101 let

autor: Mgr. Vít Štrupl datum zveřejnění: 4.7.2018 zdroj: Hrádek nad Nisou - obrazem

 

Mezi gratulanty, kteří 3. července přáli k narozeninám paní Marii Jermanové, nechyběli ani zástupci Města Hrádek nad Nisou a Libereckého kraje. Jak by také ne, když paní Marie oslavila 101. narozeniny.

 

Narodila se v Litvínově, po té žila a pracovala v Klobukách a v Třebichovicích. Do Hrádku nad Nisou následovala manžela, když ho před asi sedmdesáti lety jako příslušníka SNB po válce odveleli do pohraničí. 

Svůj život trávila obklopená lidmi. A jak sama při svých narozeninách několikrát zmínila, největší radost jí stále dělá, když má kolem sebe hodně lidí. Jejím prvním pracovištěm po příchodu do Hrádku byl dětský domov v dnešním Hrádeckém dvoře. Tam působila jako kuchařka. Po té vařila ještě pro děti v Doníně. Později, v uniformě poštovní doručovatelky, dokázala díky znamenité znalosti němčiny předávat nejen noviny a dopisy, ale často i informace mezi českou a německou komunitou. V kuchyni v mateřské školce v Doníně pomáhala ještě jako důchodkyně. 

Jediný syn se snachou jí doprovázeli i na setkání se starostou Josefem Horinkou a náměstkem hejtmana Libereckého kraje Pavlem Svobodou, kteří oslavenkyni popřáli především pevné zdraví. Popřát přišla také Jaroslava Šalátová, vedoucí správního a sociálního odboru hrádecké radnice. Rodina paní Marie při setkání mimo jiné vyzdvihla péči, které se mamince dostává v hrádeckém domě s pečovatelskou službou, který na malé oslavě zastupovala ředitelka Pečovatelské služby paní Šárka Jeníčková. 

Ke gratulantům se připojujeme i my a přejeme všechno nejlepší!

 

 
 
            © 2000-2018 Město Hrádek nad Nisou