Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Předávání Ceny Města Hrádek nad Nisou

autor: Mgr. Vít Štrupl datum zveřejnění: 31.10.2018 zdroj: Hrádek nad Nisou - obrazem

 

Připomínka vzniku samostatného Československa v Hrádku nad Nisou vždy končí v obřadní síni hrádecké radnice, kde jsou předávána ocenění za mimořádné činy nebo za dlouholetou práci pro město a jeho obyvatele.

 

Letos bylo oceněno 5 osobností:

Jana Němečková za obětavou a dlouholetou práci v oblasti sociálních služeb. O hrádecké občany se stará více než 30 let.
František Hovorka za dlouholetou trenérskou činnost s mládeží v oblasti sportu. Pan Hovorka se jako trenér věnuje fotbalistům napříč generacemi, aktuálně těm úplně nejmenším.

Prap. Jiří Zeman za obětavý zásah při letošním jarním požáru pečovatelského domu v Chotyni, podílel se na evakuaci 20 osob a imobilní seniorky z hořícího bytu.
Ing. Jaromír Mottl za dlouholetý přínos v oblasti požární ochrany a bezpečnosti ve městě. Hrádeckým hasičům velel od roku 2004 a stojí za rozvojem jednotky po stránce technické i výcvikové.

František Šedina in memoriam za dlouholetou trenérskou činnost s mládeží v oblasti sportu. Byl dlouholetým hráčem a funkcionářem Slovanu Hrádek nad Nisou, věnoval se stolnímu tenisu. V roce 2005 se zasloužil o jeho znovunastartování a i díky jemu hrádecký oddíl v mládežnické kategorii nyní konkuruje libereckému SKST.

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou