Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Město - Archiv »

Martin Půta »

Starostův blog

 

Má si člověk opravdu nechat všechno líbit? Aneb pro dobrotu na žebrotu...

autor: starosta města datum zveřejnění: 7.10.2012 zdroj: Martin Půta

 

Rozhodl jsem se že také na tomto webu zveřejním reakci na příspěvky Ing. Daniely Dolenské, majitelky domu čp. 113 na Horním náměstí. Tato dáma rozesílá na různá diskusní fóra nepravdivá tvrzení, patrně z cílem trochu mě poplivat týden před krajskými volbami. Lidé, kteří mě znají vědí, že se snažím hledat řešení a kompromisy dobré jak pro město, tak pro případnou druhou stranu sporu. Obrázek si tedy udělejte sami.

 

Daniela DolenskáZaložen: 5.10.2012
Příspěvky: 1

Příspěvek Zaslal: pá říjen 05, 2012 10:40 pm      Předmět: Lídr Martin Půta- TO JE K SM9CHU Citovat

Přijde mi to celé směšné Lídr Martin Půta. S ním mám dvě osobní zkušenosti a už stačí! Víc už nikdy.
1) v roce 2010 způsobil i s jeho radou škodu na majetku několika vlastníkům domů v Hrádku nad Nisou. Dnes je rok 2012 a dodnes nedošlo k nápravě a zřejmě nikdy ani nedojde. No nic zaplatím si to sama (cca 250.000,-) je to můj majetek. To je jen reakce jak hovoří s lidmi a jak je schopen se starat-spíš bych řekla nestarat.
2) rok věděl, že zubařka z Hrádku nad Nisou odejde a nic neudělal.
Jeho volit? NIKDY!!! Ano hezky mluví a to je vše jeho činy, ale nepotvrzují to co krásně říká. Ing. Daniela Dolenská

Pěknou neděli všem Chrastavákům a čtenářům tohoto fóra.
Na základě upozornění starosty Chrastavy Michaela Canova jsem se stal uživatelem vašeho fóra. Musím tady reagovat na lži paní Daniley Dolenské, majitelky jednoho z domů na hrádeckém Horním náměstí.
1. V letech 2008 - 2011 se v Hrádku rekonstruovalo historické centrum města. Stavba obsahovala také výměnu kanalizace, vodovodů a dalších inženýrských sítí a také nové povrchy chodníků a vozovek. Zastupitelstvo nad rámec poviností města rozhodlo také o financování veřejných částí přípojek, anglických dvorků v rámci projektu a tedy z rozpočtu města. Od města to bylvstřícný krok a omluva směrem k vlastníkům objektů za komplikace způsobené během stavby samotné.
V případě domu č.p. 113 na hrádeckém Horním náměstí, který paní Ing. Dolenská z Prahy vlastní, byl tento příspěvek města v řádů desetitisíců korun. Během rekonstrukce se projevil fakt, že většina historických staveb ve městě nebyla izolovaná a pískovcové sklepení bylo vždy vlhké. S naprostou většinou vlastníků došlo k jednoduché dohodě a během stavby samotné si na vlastní náklady sklepy odizolovali, většinou nopkovou folií. Město zajistilo v rámci stavby koordinaci výkopových prací, které v rámci stavby financovalo. Jednalo se řádově o dvě desítky případů.
V případě tří domů na Horním náměstí, kde k takové dohodě bohužel během stavby samotné nedošlo, schválilo po řadě jednání Zastupitelstvo finanční příspěvek stavebníkům (majitelům objektu) a to ve výši 50.000 Kč. Vlastníci se smluvně zavázali s použitím tohoto příspěvku a na základě závazného stanoviska Magistrátu města Liberce, provést potřebná opatření. V případě dvou vlastníků je problém odstraněn, paní Dolenská mimo urážlivých příspěvků na různých diskusních fórech a podobně laděných emailů s městem nekomunikuje.
Vzhledem k tomu, že veřejně tvrdí, že nedošlo k nápravě předám celou záležitost v pondělí 8.10.2012 právníkovi města JUDr.Šmídkovi a budeme příspěvek požadovat vrátit. Zvážím také způsob ochrany dobrého jména města Hrádek nad Nisou před podobným lhaním paní Dolenské.
2. MUDr.Czolková skutečně ukončila fungování zubní ordinace v Hrádku nad Nisou. Protože v celé věci probíhá správní řízení z důvodu porušení oznamovací povinosti ze strany paní doktorky, nebudu se vyjadřovat k míře pochybení a porušení povinností.
Osobně jsem byl společně s panem místostarostou Horinkou o konci provozu, který teď MUDr.Czolková nazývá přerušením, informován v červnu letošního roku. paní zunbařka se rozhodla pracovat dále v Praze. Město tuto obtížnou situaci nyní řeší, v nejbližších dnech proběhne výběrové řízení na nákup vybavení zubní ordinace a máme dohodu s jinou paní zubařkou, která nejpozději od začátku nového roku nabídne pacientům svoje služby.
MUDr.Czolková získala zdravotní středisko v roce 1996 do svého majetku ve velké privatizaci. Z dnešního pohledu se ukazuje jako chyba to, že Hrádek nad Nisou nekoupil zdravotní středisko sám, protože je úlohou města garantovat rozsah služeb pro své občany. Nadšení privatizátoři dnes bohužel věci zpět nevrátí.
Na závěr se omlouvám za rozsah a délku příspěvku. Korektní odpověď na pět vět lží paní Dolenské bohužel kratší býti nemohla. Paní Dolenskou tímto zdravím do Prahy na veřejně ji oznamuji, že zítra budu prostřednictvím přestukové komise požadovat její omluvu za lži, zveřejněné nejenom na tomto fóru.
Mimochodem na moje činy za posledních deset let se lze zeptat v Hrádku nad Nisou.
S pozdravem
Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou

http://www.hradek.eu/page.aspx?zaz=382-9092
3/113/ZM/12 - Smlouva o poskytnutí příspěvku ? Dolenská čp. 113 / Smlouvy
Zastupitelstvo města schvaluje smlouvu o poskytnutí příspěvku dle návrhu mezi Městem Hrádek nad Nisou a Ing. Danielou Dolenskou, Pravá 1117/1, 147 00 Praha s podmínkou zadláždění odbornou firmou a souhlasem k převzetí díla zhotovitelem akce ?Revitalizace historického centra v Hrádku nad Nisou?.
Předmětem smlouvy je poskytnutí příspěvku příjemci pro rok 2012 ve výši 90% nákladů akce, maximálně 50 000Kč (slovy padesáttisíckorunčeských).
Příjemce se zavazuje použít tento finanční příspěvek na úhradu výdajů spojených s akcí Izolace sklepních prostor v Hrádku nad Nisou, v ulici Lékárnická č.p. 113, st.p.č. 44/1, k.ú. Hrádek nad Nisou, dle závazného stanoviska Magistrátu města Liberec, ze dne 27.7.2011, zn. MML/ZPPP/Bi/12101/11-SZ105529/11/5 v souladu se žádostí ze dne 14.6.2011, kde je
specifikován způsob provedení izolace.
Termín: 28.3.2012 Zodpovědná osoba: Šimeček Libor
Hlasování: Pro: 22 Proti: Zdržel se: Nepřítomen: Štok, Slezák, Ing. Jurek

 

Smlouva (667 kB)   Smlouva
(667 kB)

Výpis usnesení ZM (216 kB)   Výpis usnesení ZM
(216 kB)

 
 
            © 2000-2022 Město Hrádek nad Nisou