ZŠ a MŠ Loučná

 
   

ZŠ a MŠ Loučná

 »
ZŠ Praktická »

Zprávy »

Zprávy

 

Sněhuláci pro Afriku v ZŠ v Loučné (Foto)

autor: Lenka Gabryšová datum zveřejnění: 8.1.2019 zdroj: Základní škola praktická Loučná

 

Naše škola s již po páté zapojila do benefiční soutěže na podporu dětí žijících v Africe. Pod heslem - DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM jsme se tradičně vrhli se vší vervou do stavění sněhuláků. Každý postavený sněhulák přispěje částkou 50,- Kč na pořízení kol, které poputují za dětmi do Afriky, díky nimž jim vzdělávání bude blíž.

 

Sněhuláci pro Afriku? Studené a horké? „Může být rozporuplnější název akce?“ problesklo mi hlavou, jako asi každému z nás. Po dopoledni stráveném stavěním sněhuláků s dětmi a kolegyněmi,  jsem si ale uvědomila, že název je velmi trefný!

Po tom, co jsme se v pátek ráno 4. 1. 2019 všichni zabalili do oteplováků a čepic a umírající horkem navlékli nekonečné množství prstových rukavic, jsme vyrazili na školní dvůr, kde jsme se po chvilce plácání sněhových koulí, mokrých kolen a rukavic přímo vnořili do zimy. A protože naše děti vydrží dělat jednu činnost opravdu jen chvilku, zažily jsme my -paní učitelky horké chvíle při snaze současně dostavět co nejkrásnější sněhuláky a zabavit naše běhající sněhuložáky.

Pak už jen pár fotek s červenými tvářemi, šťastnými zmrzlými úsměvy dětí a sněhuláků a hurá do třídy kde v teple u svačinky, a pak i vleže u pohádky s hřejivým pocitem, zažíváme krásu zimy.

Střídání studené a horké? Nádhera! Doporučuji všem!


 

 (88 kB)  (73 kB)  (98 kB)  (125 kB)
 
  zpět
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou