Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Výjezdy »

Výjezdy

 

Při resuscitaci využili hasiči AED

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 4.12.2018 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Výjezd č. 149/2018

 

Hrádečtí hasiči byli v pondělí odpoledne vysláni Krajským operačním střediskem HZS Libereckého kraje vysláni k záchraně osoby v rodinném domě v ulici Na příkopech v Hrádku nad Nisou. O spolupráci kromě hasičů byli Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje požádáni i strážníci Městské policie Hrádek nad Nisou.

Hasiči po svém příjezdu provedli nasazení Automatického externího defibrilátoru (AED) a zahájili kardiopulmonální resuscitaci. AED však výboj nedoporučil a po příletu lékaře z Letecké záchranné služby ZZS Libereckého kraje byl u osoby stanoven exitus. Po jejím ohledání hasiči pomohli pohřební službě s transportem osoby do vozidla a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Hrádečtí hasiči byli zařazeni v roce 2017 do projektu AED pro Liberecký kraj, kterým Liberecký kraj a ZZS Libereckého kraje vybavil na 30 jednotek požární ochrany a více jak 20 vozidel Policie ČR automatickými defibrilátory kvůli pomoci ZZS Libereckého kraje při poskytování neodkladné zdravotnické péče obyvatelům Libereckého kraje. Městská policie Hrádek nad Nisou byla nad rámec tohoto projektu vybavena stejným zařízením z finančních prostředků Města Hrádek nad Nisou a i toto zařízení je zařazeno do systému AED pro Liberecký kraj.Technika:
  • CAS 20 MAN (1+3)
  • VEA T-HILUX (1+2)

MěP Hrádek nad Nisou
LZS ZZS Libereckého kraje