Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Výjezdy »

Výjezdy

 

Dopravní nehoda se zraněním ve Václavicích

datum zveřejnění: 16.2.2020 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Výjezd č. 24/2020

 

Hrádečtí hasiči společně s libereckou profesionální stanicí byli v neděli v podvečer vysláni Krajským operačním a informačním střediskem HZS Libereckého kraje k dopravní nehodě osobního automobilu se zraněním do Václavic u Hrádku nad Nisou, k hasičské zbrojnici. Na místě byla zraněná osoba předána ZZS Libereckého kraje k dalšímu ošetření.

Hasiči provedli zasypání uniklých ropných produktů a preventivní protipožární opatření u havarovaného vozidla. Nárazem vozidla do betonového sloupu došlo k poškození elektrického vedení veřejného osvětlení a v některých objektech v okolí nehody došlo k výpadku elektrické energie. Proto byl na místo události prostřednictvím operačního střediska hasičů povolán technik ČEZ a správce veřejného osvětlení. Po zasypání uniklého produktu povolal velitel zásahu správce komunikace k úklidu použitého sorbentu.

Velitel zásahu po dohodě s dopravní policií předal místo události policistům a jednotky se vrátily zpět na základnu. Příčina dopravní nehody je v šetření Dopravní policie ČR. Na místě události byla přítomna MěP Hrádek nad Nisou, která zajistila povolání správce veřejného osvětlení. Zraněná osoba byla odvezena ZZS Libereckého kraje k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení.
Technika:

JSDHO Hrádek nad Nisou
  • CAS 20 MAN (1+5)
  • VEA T-HILUX (1+3)
  • záloha na zbrojnice - 2 hasiči

HZS LK, stanice Liberec
  • CAS 20 SCANIA (1+3)
  • RZA VW (1+1)

ZZS Libereckého kraje
MěP Hrádek nad Nisou
Policie České republiky
Dopravní policie ČR
Pohotovostní služba ČEZ
Správce veřejného osvětlení

 

 
 
            © 2000-2020 Město Hrádek nad Nisou