Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Výjezdy »

Výjezdy

 

Požár zahradní chatky za u bývalé Cihelny

autor: Jaromír Mottl datum zveřejnění: 21.4.2020 zdroj: Hasiči Hrádek nad Nisou

 

Výjezd č. 44/2020

 

V pondělí navečer po devatenácté hodině vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje tři hasičké jednotky k požáru chatky z zahrádkářské kolonii nedaleko bývalé Cihelny v Hrádku nad Nisou. Při příjezdu hrádeckých hasičů byl požár plně rozvinut a zahradní chatka byla zcela zasažena plameny. Hasiči po svém příjezdu provedli na lokalizaci a likvidaci dva útočné proudy C. Jedním z nich ochránili i vedle stojící objekt. Po celou dobu zásahu hasiči zasahovali v dýchací technice.

Dle slov majitelky se v zasažené chatě nacházeli propanbutanové láhve, které byly po jejich nalezení ochlazovány a měřena jejich povrchová teplota termokamerou. Pomocí ní byla vyhledávána skrytá ohniska, která hasiči postupně likvidovali.

Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požáru HZS Libereckého kraje, který společně s Policii ČR zahájil šetření možné příčiny vziku požáru. Ten chatu i veškeré její vybavení zcela zničil. Po likvidaci požáru bylo místo události předáno Policii ČR a jednotky se vrátily zpět na základnu.Technika:

JSDHO Hrádek nad Nisou
  • CAS 20 MAN (1+5)
  • CAS32 T 815 (1+3]
  • PKN MB + KCS (1+2)
  • záloha na zbrojnici - 4 hasiči

JSDHO Chotyně
  • CAS 20 TATRA

HZS LK, stanice Liberec
  • CAS 15 MAN (1+3)

VPP HZS Libereckého kraje
Policie ČR, OO Hrádek nad Nisou