Hrádek nad Nisou

 
   

Hrádek nad Nisou

 »
ZŠ Lidická »

Informace pro rodiče »

Zprávy

 

Výuka 11. 2, 2020 a přednáška o Antarktidě

datum zveřejnění: 10.2.2020 zdroj: ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou

 

Po "větrných prázdninách" zveme všechny žáky opět do školy. V úterý 11. 2. 2020 máme vyučování dle rozvrhu. Těšíme se na Vás.

 

Pro žáky 9. ročníku máme navíc překvapení. V 10 hodin se v sále v Bráně Trojzemí setkáme na výjimečné akci. Náš bývalý žák Martin Lulák je členem týmu na České arktické stanici na Svalbardu.

Z Wikipedie:
Špicberky neboli Svalbard je souostroví v Severním ledovém oceánu severně od evropské pevniny. Je to skupina ostrovů roztroušených mezi 74° a 81° severní šířky a mezi 10° a 34° východní délky. Zároveň je to nejsevernější část Norského království. Přísně vzato se Špicberky (Spitsbergen) jmenuje pouze největší ostrov na západě souostroví, označování celého souostroví tímto jménem je ale značně rozšířené, byť nepřesné. Podle Špicberské dohody ze dne 9. února 1920 je souostroví pod přímou suverenitou Norska a podle zákona ze dne 17. června 1925 rovněž částí Norského království. Trvale obývané jsou pouze tři ostrovy: Západní Špicberk (Spitsbergen), Medvědí ostrov (Bjørnøya) a Hopen.

Aktuálně bude přednáška zaměřena více na Antarktidu, co a jak se tam zkoumá. Přednáška je zaštítěna Českým Antarktickým nadačním fondem.

 

 
  zpět
            © 2000-2020 Město Hrádek nad Nisou