Hrádek nad Nisou
 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
MŠ Oldřichovská »

Home »

Zprávy

Zápis do 1. třídy - prosba rodičům

autor: Kaprasová datum zveřejnění: 23.3.2020 zdroj: MŠ Oldřichovská

 

Pojďme dětem tuhle situaci udělat hezčí :)

 

Zápis do ZŠ

Určitě již víte, že zápis do základních škol proběhne elektronicky během DUBNA. Je potřeba sledovat webové stránky města a základních škol.


Moc ráda bych poprosila všechny rodiče, aby z toho nedělali před dětmi tragédii. Tato situace je pro všechny úplně nová a všichni (doufám) se k ní snažíme přistupovat zodpovědně tak, aby byla brzy za námi. I když to na dětech není vidět, vnímají naše smíšené pocity - strach, úzkost, smutek a někde uvnitř se s nimi (mnohdy ne lehce) vyrovnávají. Pojďme přijmout fakt, že letos bude prostě zápis jiný. My to prostě přijmeme a jelikož děti nemají předchozí zkušenost se zápisem, nepřibude jim další starost, že je zase něco jinak než má být.


Zápis je stejně "jen papírování". Úkoly, které dostávají děti ve škole v den zápisu, to je pouze kreativní hezký přístup základních škol, jak ze zápisu udělat pro děti VELKÝ DEN - DEN D. Udělejte si tento slavný den v září při nástupu do 1.třídy. Těšte se na to :)

A teď? Teď buďte spolu. Pokud koukáte na zprávy - nenechte děti koukat s Vámi. Zachovejte jim jejich dětský svět a nepřidělávejte jim velké starosti. Vytřídit informace z médií, máme problém my - dospělí. Malé děti vůbec! A někde uvnitř vzniká strach, pojďme mu společně předejít. Hrajte společenské hry. Zajděte si s rouškou do přírody. Povídejte si. Čtěte si. Malujte si. Počítejte... Mějte se rádi.


Další super možnost pro domácí činnosti s dětmi. Portál umožnil stáhnout některé pracovní listy a jiné aktivity pro předškoláky. Věřím, že do školy půjdeme připravení...

 

https://obchod.portal.cz/dokument/pracovni-listy-ke-stazeni/?wt_mc=newsletter.mimoradne.zsms_brezen_20p

 

Stále trvá nabídka - pište ms_hradek_old@volny.cz a nebo volejte v případě dotazů 736 753 751. 

 

            © 2000-2020 Město Hrádek nad Nisou