Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Hasiči »

Technika »

Další technika

 

Čerpadla

 

 
Motorové plovoucí čerpadlo AQUAFAST
Požární čerpadlo pro čerpání vody do 7,5 m hloubky
Požární čerpadlo pro čerpání vody do 7,5 m hloubky
Přenosná motorová stříkačka, která zaujme vysokým výkonem a neobvykle nízkou hmotností /bezkonkurenčních 94 kg/. TOHATSU VC 82 ASE s kulovými ventily je nejprodávanějším typem z široké řady PMS Tohatsu. PMS je v tomto provedení certifikována TÚPO.
Požární sříkačka je umístěna v hasicím konjeneru a je určena pro dopravu vody a pěny z nádrží tohoto kontejneru. Zároveň je možné čerpadlo využít i pro samostatné čerpání vody z volného vodního zdroje.
Ponorné kalové čerpadlo SEPTIK
Ponorné kalové čerpadlo je určená pro čerpání odpadních vod, fekálií a surových kalů s celkovým podílem sušiny max.14% hmotnostních dílů, obsahují neabrazivní kusovité a krátkovláknité látky. Čerpadlo je vhodné zejména pro čistírny odpadních vod, čerpání z povrchových a podúrovňových zdrojů (z řeky, rybníka, bazénu, sklepa, studny apod.).
Čerpadlo Tsurumi LSC 1.4-S-F je vhodné pro vysávání ploch do 1 mm zbytkové plochy. Je konstruováno pro čerpání znečištěné vody s bahnem a pevnými částicemi do 6 mm. Umožňuje i přerušovaný chod na sucho.
Výkonné čerpadlo pro špinavou vodu s benzínovým motorem. e určeno pro odčerpávání znečištěné vody s velikostí částic do 31 mm (sací průměr čerpadla 76,2 a101,6 mm), nebo 20 mm (50,8 mm sací průměr čerpadla). Trvanlivé ucpávky ze siliciumkarbidu.
Benzínové kalové čerpadlo HERON EMPH 80 W je konstruované pro dopravu silně znečištěné vody. Hodí se tak pro odčerpávání vody z jímek, výkopů, nebo zatopených prostor při záplavách apod. Lze čerpat čistou i zakalenou vodu s obsahem pevných částic do 25 mm.
Technicky zdokonalené turbínové čerpadlo AWG Bilge je vodou poháněné čerpadlo, skládající se z pohonné turbíny a čerpadla. Díky turbínovému pohonu, který tvoří samostatnou část čerpadla, rozměrům a váze lze čerpadlo kromě běžného použití s úspěchem použít i jako čerpadlo pro vyčerpání vody z těžce přístupných míst nebo nízko položených vodních zdrojů.
 

 

 

 

 
 
            © 2000-2022 Město Hrádek nad Nisou