Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Zavřeniny aneb jak jsme experimentovali s ovocem

autor: za výbor ČZS v Hrádku nad Nisou Vladimír Béreš, předseda, foto: Mgr. Vít Štrupl datum zveřejnění: 14.12.2018 zdroj: Hrádek nad Nisou - obrazem

 

Když jsem před rokem četl na internetu článek o fermentaci ovoce, měl jsem již několik praktických rad za sebou. To jedna pani povídala, že chce-li na vánoce čerstvé borůvky, tak je při sběru rychle nastrká do skleničky a do pěti minut je uzavře. Pak je dá do ledničky (ne mrazničky) a o vánočních svátcích jim borůvky vylepší šlehačkové poháry.

 

Článek na internetu mi to v podstatě potvrdil. Lidově se tato akce nazývá zavřeniny a odborně fermentace ovoce.

Vzali jsme tuto věc jako hlavní tahák na výstavy ovoce a zeleniny jak na dožínkách v Hrádku, tak také v Žitavě, kde byl o tuto akci velký zájem.

Zahrádkářská sezóna začala a my jsme začali plnit sklenice drobným ovocem. Broskve, maliny, ostružiny, mirabelky, blůmy, rybíz a hroznové víno. Po výstavě v Žitavě jsme se rozhodli otevřít tyto zavřeniny před vánocemi. Volba padla na 12. prosince před zpíváním koled. Akce proběhla v předsálí kina v Bráně Trojzemí.

První otevřená sklenička s malinami nám udělala radost. Nádherná vůně a chuť, i když plody byly rozpadlé. Radost ale rychle vyprchala, jelikož při otvírání dalších sklenic nás nic chutného nečekalo. Plody byly sice tvrdé ale chuťově velice špatné. Proti očekávání ale ani v jedné sklenici nebyla plíseň. V závěru tuto akci zachraňovalo hroznové víno, které mělo svojí charakteristickou vůni i chuť. A tak experiment nám nevyšel. Příští rok to zkusíme v menším množství s větším důrazem na čistotu ovoce a hlavně skleniček a víček.

I když nebyl o tuto akci zájem, přejeme všem čtenářům klidné a pohodové vánoční svátky a všechno nejlepší do roku 2019.

 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou