Hrádek nad Nisou

 
  zpět

Hrádek nad Nisou

 »
Naše město »

Město v obrazech »

Obrazem

 

Vánoční výlet do světa železničních modelů

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 27.12.2018 zdroj: Hrádek nad Nisou - obrazem

 

Na výstavy železničních modelů do Žitavy Vás zveme prostřednictvím hrádeckého webu pravidelně každý rok. Určitě stojí za shlédnutí. Kolejiště žitavských modelářů však nejsou jediná rozsáhlá a impozantní díla miniaturního světa mašinek a vagónků v našem nedalekém okolí.

 

Za dalším modelovým světem se můžete vydat do Oderwitz, obce vzdálené od Hrádku nad Nisou ne víc jak 20 km.

Podle webu provozovatele je jejich model největším digitálním HO kolejištěm v celém Sasku. A je se opravdu na co dívat. Ačkoli kolejiště zabírá několik velkých místností, je to stále jedna dráha. Vlaky i návštěvníci tu putují z jedné části expozice do druhé. Délka kolejí se blíží jednomu kilometru, tisícovku atakuje i celkový počet kolejových vozidel. Projíždí tu v závislosti na harmonogramu až 600 vlaků za hodinu. I další údaje jsou téměř neuvěřitelné, jejich výčet však není nic v porovnání s možností vidět tento svět na vlastní oči.

Rozhodně otvírá příležitost pro ještě jednoho vánoční překvapení - především pro vaše děti. Nebo můžete počkat do léta, kdy tu funguje i další atrakce – zahradní železnice.

Otevírací doba je v zimě nepravidelná, lépe je si ji ověřit na webu. V prosinci je ještě otevřeno do 30.12. každý den od 11 do 17 hodin. Počítat je třeba se vstupným. 

 
 
            © 2000-2019 Město Hrádek nad Nisou