
Hrádecki Park Miejski jest miejscem, gdzie mogą odpocząć dzieci i doryli: jest tu plac zabaw z całym szeregiem elementów sprawnościowych dla mniejszych i większych dzieci, ławeczki do siedzenia na słoneczku i w cieniu drzew a również kilka artefaktów historycznych. Znajduje się przy tym tylko 300 m od placu Horní náměstí, samego centrum miasta.
Część parku z wysokimi drzewami była wcześniej Łąką Strzelecką. Aż w roku 19919 zostały posadzone obecne najstarsze drzewa. wówczas przepływa przez park kanał zasilający – wzdłuż obecnej drogi głównej.
Miał on długość 1,5 km, wiódł więc przez większą część miasta i nawadniał prastary młyn, wspominany już w XIV wieku.
Obok drogi gównej na skraju parku znajduje się budka meteorologiczny. W roku 1927 zainstalowała ją hrádecká sekcja Niemieckiego Stowarzyszenia Górskiego Jeszczed i Góry Izerskie. W roku 2005 wróciły do niej podczas rewitalizacji parku urządzenia, które znów pokazują aktualne wartości pogodowe.
Pod drzewami już z daleka są widoczne dwa duże kamienie. Na jednym jest plakietka z podobizną austro – węgierskiego cesarza Franciszka Józefa I. Pomnik uroczyście odsłonięto w roku 2008 z okazji 60 lat panowania cesarza. Stał się on głównym obrazem historii XX wieku. Po założeniu republiki wspominki na monarchię nie były właściwe, a więc był poświęcony założycielowi ruchu wychowania fizycznego Friedrichowi Ludwigowi Jahnowi. Po drugiej wojnie światowej uczczono naczelnika Stowarzyszenia Sokołów Czeskich Josefa Jireša. Po objęciu mocy przez komunistów została usunięta i ta tablica i aż w roku 2009 doszło do renowacji pomnika. Wówczas zapadła decyzja o odnowieniu jego pierwotnego znaczenia. Z drugiego kamienia, który znajduje się obok, chodzili ludzie pić. Wypływało z niego i podczas gorących miesięcy letnich tzw. Źródło Zamkowe. Jednak źródło wody zostało kiedyś przerwane a dziś już nikt nawet nie wie, do czego kamień służył.
Po odpoczynku w parku na pewno opłaca się zwiedzić plac Horní náměstí. Jego dominantą jest słup morowy z rzeźbą grupową św. Anny Samotrzeciej. Chodzi o współczesną replikę pierwotnego słupa barokowego z roku 1714, wykonanego na podstawie dochowanych fotografii. Przez rynek prowadzi osa czasowa, wzdłuż której są kwadraty z wyłożonym brukiem z różnych okresów historycznych. Najstarszy znaleziono w roku w roku 2009 3 metry pod powierzchnią placu. Można też zajrzeć do studni mającej co najmniej 400 lat. Wyjątkowy jest też zegar słoneczny w brukowaniu placu, gdzie czas pokazuje cień rzucany przez człowieka – wystarczy stanąć na właściwym miejscu według aktualnej daty.
Najbardziej cennymi zabytkami w pobliżu rynku są dwa kościoły: katolicki kościół barokowy św. Bartłomieja i nowogotycka husycka Świątynia Pokoju.